fbpx

Pühapäeval toimub Danske Jazziauhinna võitja Meelis Vindi kontsert „Rändaja teekond“

23. september 2015

Pühapäeval, 27. septembril kell 17.00 ootame muusikasõpru läbi sügisehtes Kadrioru Kumu auditooriumisse kuulama Meelis Vindi Groupi värvirikast kontserti “Rändaja teekond”. See on Danske Jazziauhind 2014 võitja Meelis Vindi auhinnakontsert, mille salvestab ka ETV.

 

Klarnetist ja mitmete ansamblite liider Meelis Vind on tuntud väljapaistva klassikalise muusiku, särava jazzartisti ja heliloojana. Tema rännakud nii kaugetel matkaradadel, muusikas kui mõttemaailmas on teda juhatanud erinevatesse vaimsetesse sfääridesse. Maineka Danske Jazziauhinna 2014 võitja on teie ees oma viimase heliplaadi „Liivamandala” muusikaga ja uute esmaettekandes kõlavate lugudega. Meelis Vindi muusika, mis sümboliseerib kõige muutumist, küpsemist, kadumist ja uuestisündi, on mitmekihiline ja tundeerk. Kuulajat paeluvad hõrgud harmooniad, idamaised rütmid ja pillide erilised värvid. Kaunid helid kutsuvad kaasa mõtlema, tunnetama kõiksust ja hetke meeleolusid.

 

Pillide koosluses on viiul, kaks vioolat, tšello, harf, bambusflööt, tablad ja sitar ning nende keskel Meelis Vindi jazzilikult vaba klarnet ja bassklarnet.

 

Koosseis:

Meelis Vind – klarnet, bassklarnet

Liis Viira – harf

Arno Kalbus – löökpillid ja tabla

Krista Citra Joonas – bansuri

Peeter Salmela – sitar

Mari Targo – viiul

Mairit Mitt – vioola

Liina Žigurs – vioola

Andreas Lend – tšello

 

Jazzkaare kuldsponsor on Danske Bank, kelle klientidele on piletid 20% allahindlusega! Hooaja peasponsorid on KAFO ja Eesti Päevaleht. Majutuspartner on My City Hotel, aastasponsorid United Motors, Tallinna Sadam, Tallink ja Aktaprint. Sügishooaega toetavad Tallinna linn, Kultuuriministeerium, Kultuurkapital ja Prantsuse Instituut.

 

Piletid on müügil Piletilevi müügipunktides ja internetis. Jazzkaare piletiinfot saab numbril 666 0030 või piletid@jazzkaar.ee. 

 

Jazzkaar kutsub nautima rikkalikke sügisvärve muusikas!

Kohtumisteni!