fbpx

Kontserdikaja: Quadro Nuevo hullutas täissaali kolm tundi

25. veebruar 2007

Quadro Nuevo tegi vallatuid kõrvalepõikeid nii flamenco-, svingi- kui ka ska-pungi maailma, jäädes seejuures siiski akadeemiliseks ning kammerlikuks. Mari Hiiemäe vahendab publiku arvamust kontserdist.

Saksamaa päritolu nelik nimega Quadro Nuevo rõõmustas vaimustunud publikut 19. veebruaril Teater NO99 saalis ligi kolmetunnise kontserdiga. Värviline ja mitmekesine esinemiskava oli piiritletud tangorütmidega, kuid sellest tehti vallatuid kõrvalepõikeid nii flamenco-, svingi- kui ska-pungi maailma, jäädes seejuures siiski akadeemiliseks ning kammerlikuks.

Pillimeeste meisterlik mänguoskus ning soe suhtlemine kuulajatega tõi oodatud efekti: publik plaksutas esinejad korduvalt tagasi ning tõusis lõpuloo ajal kiituse märgiks püsti.

Publikuga vestles Mari Hiiemäe.

Kristiina (31), kontori juhataja:“Väga meeldiv. Kujutasin ette, et see on rohkem kurb, nagu nad vahepeal tegid. Algul kartsin, kas ma pean vastu üldse, aga väga tore oli. Muusika oli väga vahelduv, kiirendustega. Hästi optimistlik ja mitmekesine. Meeleolu vahetus erinevate laulude ajal, Itaalia-laulu ajal tekkis kujutlus, nagu kõnnikski mererannas, soojas Vahemere briisis. Hästi positiivne kontsert. Kontakt publikuga oli väga mõnus ja otsene, humoorikas”.

Mare (30), kommunikatsioonivaldkonna spetsialist:“Kontrabassimängija oli muhe. Publikuga said nad väga hästi läbi. Neid kirjeldav sõna võiks olla “emotsioon”. Kavas olid erinevad lood, aga olid need kurvad või rõõmsad, kõigi juures oli väga tugev emotsioon, mida nad pakkusid. Värviline muusika. Tuju on kohe hea ja väsimus ka läinud”.

Linda (17), õpilane:“Hästi ehe muusika. Nende hing ja juht (Mulo Francel) jäi meelde tugevamalt. Energiline ja emotsionaalne muusika.”

Triin (26), ajakirjanik:“Väga hea kogemus. See on selline, nagu mulle just meeldib: natuke tangorütme sees, aga samas vaheldusrikas rütmide poolest. Üllatav ja tänu sellele vaheldusrikkusele ja üllatavusele raputav. Minu arust nad läksid tango piiridest üsna kaugele, aga see oligi hea, tegi mitmekülgsemaks asja. Kitarrimängija meeldis mulle väga, võib-olla sõltus see mikrofonide paigutusest, kitarrinoodid olid kõik selgesti kuulda.”

Ursula (49), meditsiinidoktor:“See oli nii vapustav. See rütm ajas mu tõeliselt ärkvele. Normaaaljuhul olen ma rahulik ja vaikne inimene. See pani mind tooli peal hüppama ja kaasa elama”.