fbpx

Kontserdikaja: Quadro Nuevo – mõttekäikude rikas lõpp Kevadjazzile

22. mai 2008

Kevadjazzi hooaja lõpetas Saksamaalt pärit ansambel Quadro Nuevo. Eelmisel kevadel Jazzkaarel saatis nende kontserti edu, nii ka tänavu: kaks lisalugu, saalitäis püstist ning hingepõhjani liigutatud publikut.

Kevadjazzi hooaja lõpetas Saksamaalt pärit ansambel Quadro Nuevo. Eelmisel kevadel Jazzkaarel saatis nende kontserti edu, nii ka tänavu: kaks lisalugu, saalitäis püstist ning hingepõhjani liigutatud publikut.

Kontsert lummas juba alguses pillide ning nendest välja võlutud imeliste helidega, saates kuulajt õhtu lõpuni. Hetkekski ei tekkinud tunnet, et kontsert on igav ning uni tikuks kallale, sest iga uue muusikalise pöördekäiguga tekkis uus mõttekäik.

Birgit Kastepõld uuris publiku arvamust.

Tiit, insener:„Võib-olla meloodiline muusika võlus mind, aga üldiselt see ansambel meeldib. Olen mitmendat korda kontserdil ja täna hankisime need plaadid, mida veel ei olnud. Mehhikos ei jõua vaatamas käia, aga kui nad Tallinnasse tulevad, siis käin ikka kuulamas ja vaatamas.“

Anne, insener:„Eelmise aasta kontserdist kuni siiamaani oleme kodus Quadro Nuevo plaati kuulanud igal kuul vähemalt mõnel õhtul, sest see on väga väga tore muusika. Tänu Jazzkaarele me selle ansambli avastasime. Väga vahva muusika ja hästi esitatud – ühesõnaga väga väga huvitav.”

Ene, müügijuht:„Viimase loo peale hakkasin nutma. Nutsin nagu pöörane, mõtlesin, et enam paremaks minna ei saa ja alates tänasest päevast hakkan ootama järgmist Jazzkaart. See oli mul esimene Jazzkaar ja nüüd ma saan aru, miks Jazzkaare inimesed ei söö ega maga sel ajal.”

Katrin, tarbetu bürokraat:„Ma sattusin esimest korda Quadro Nuevot kuulama eelmisel aastal. Sõber kutsus ja ma ei teadnud, kuhu ma läksin. See oli no99s täiesti super kontsert.
Nad on tohtutult head muusikud. Eelmine kord hakkasin ma uurima, millest see tuleb, et nendes on eriline keemia. See tuleb vist sellest, et nad on kogu aeg samas koosseisus koos mänginud ja nad on sellise muheda olekuga. Nad rääkisid tookord, et esinevad tänavamuusikutena ning sõidavad Ford Transitiga ringi. Ma ei tea, kas nad seda endiselt teevad. Kas nad on nii populaarsed, et nad enam Ford Transitiga ringi sõitma ei pea.

Neist kiirgab ehedust ja tohutut energiat ja loomulikult head musitseerimisoskust. Igatahes täiesti super elamus.

Ma just vaatasin teid ja mõtlesin, kas Jazzkaart ikka kiidetakse piisavalt. Kas me eestlased oleme piisavalt targad, et öelda, et jube lahedaid asju teete. Toote üldse selliseid muusikuid Eestisse ja peate Jazzkaart üleval – vägev.“