fbpx

Raadio Laste Laulustuudio, Hanna-Liina Võsa ja Tiit Kikase ansambel: „Heade kohtumiste laulud“

19. detsember 2014
Minna Sild

Jõulujazzi lõppakordiks sai rõõmupidu kõige noorematele muusikaarmastajatele – nimelt lastekontsert, mille käigus kanti ette Priit Pajusaare ja Tiit Kikase laule. Ühtlasi tähistati CD-plaadi „Heade kohtumiste laulud“ valmimist. Plaat sisaldab Priit Pajusaare kirjutatud lastelaule ning on pühendatud helilooja 50. sünnipäevale.

Ei juhtu just tihti, et ühel kontserdil nii palju naerusuiseid esinejaid lavalaudadelt läbi käib, kõigil süda üht meloodiat helisemas. Kuulda sai nii päris pisikesi ettevalmistujaid, mudilasi, tütar- kui ka poisslapsi. Seda kõike vürtsitamas särav Hanna-Liina Võsa. Laste esinemises on see miski vahetu ja siiras, liigse läbimõelduse ja enesekontrolli puudumine, mis toob välja muusika kõige ehedamal kujul, ilustamata. Väga eriline oskus on ka kirjutada muusikat, mida lapsed tõesti õhinaga esitaksid, ning sellega on heliloojad mängleva kergusega hakkama saanud.

Väiksemaid ja suuremaid kontserdikülastajaid intervjueeris veebireporter Minna Sild.

 

Linda (7): Mulle väga meeldis! Eriti see, et lood olid nii armsad… Naerulaul meeldis eriti ja siis ma kohe naersin. Rohkem ma ei oskagi nüüd öelda, kui sa niimoodi küsid, pinge tuli sisse.

 

Rasmus (7), Kristi (42): Need laulud meeldisid! Minu õde laulab ka siin, kas sa teadsid? Laulude sõnum on tore ja kaasahaarav.

 

Kermo (6): Kontsert, jah. Mul on sisalik kaasas, vaata! Tal nime veel pole, aga ta on õhuga täidetud. Päriselt ta ei ela.

 

Adriana (8): Kõige rohkem meeldis mulle, kui suured tüdrukud laulsid, sest neil on nii ilusad värvilised pluusid! Muidu ma käin tihti kontserdil ja see on tore!

 

Pauliine-Loviisa (5): Kõigepealt tulid lapsed lavale ja neid oli nii palju ja nad tegid nii kõva häält! Mina tahan ka nüüd laulda ja sinna lavale minna, äkki homme?

 

Maia (63) ja Lembit (68): Nii kenad lapsed ja millised lauluhääled! Ainult lust on kuulata ja vaadata. Tulevik tundub helge sellist headusearmeed kuulates. Igati positiivne kogemus! 

 

 

Raadio Laste Laulustuudio, Hanna-Liina Võsa ja Tiit Kikase ansambel 15. detsembril Vene kultuurikeskuses

 

Koosseis:

Hanna-Liina Võsa

Raadio Laste Laulustuudio ettevalmistuskoor

Raadi Laste Laulustuudio mudilaskoor

Raadio Laste Laulustuudio tütarlastekoor

Miikaeli Poistekoori ettevalmistuskoor

Koorijuhid Kadri Hunt ja Kaie Tanner

 

Tiit Kikase ansambel:

Reigo Ahven – trummid

Marti Tärn – bass, kontrabass

Paul Daniel – kitarr

Raun Juurikas – klahvpillid

Tiit Kikas – elektroonika, viiul