fbpx

Raivo Tafenau esmaspäeval 19.00 Vene Teatris

25. november 2010

Raivo Tafenau annab 6. detsembril kell 19.00 Vene Teatris kontserdi, kus kõlavad tema repertuaari kuldlood ja ka värskeim looming. Kontserdil on külalisteks brasiilia laulja-kitarrist Sergio Bastos ja tšiili päritolu löökpillimängija Ricardo Padilla.

Raivo Tafenau on eesti üks eesti jazzitippe. Saksofonist-akordionist- ansamblijuht- muusika- autor , alati päikseline ja hea suhtleja kaasmuusikutega ja publikuga. Sestap on ta väga oodatud paljudesse koosseisudesse ja kõikvõimalikele festivalidele, kontsertidele ja jammidele ja tal on sõpru, kellega ta kontserte annab ja salvestab, üle Euroopa.

Tänavuse Elioni jazziauhinna võitnud Raivo Tafenau loominguline aasta on olnud töine ja põnev – Moskva, Istanbuli, Toronto, Budapesti, Leipzigi, Pariisi ja Brüsseli jazzisõbrad võtsid tänuga vastu eesti muusikute külakosti. Ansamblile andsid need esinemised ja kohtumised eri maade muusikutega aga uut inspiratsiooni. Erinevate koosseisudega duost bigbändini on Raivo Tafenau andnud kümneid kontserte ka üle Eesti. Nüüd on aeg kokkuvõtteid teha. Raivo Tafenau, ehk Taff nagu sõbrad teda kutsuvad, annab 6. detsembril Vene Teatris kontserdi, kus kõlavad tema repertuaari kuldlood ja ka värskeim helilooming. Koos klarnetist Meelis Vindiga on Raivo juba tosin aastat andnud kirikutes ja kontserdisaalides edukaid duokontserte, viimasel ajal on nendega liitunud üks skandinaavia parimaid löökpillimängijaid, tšiili päritolu Ricardo Padilla, nemad alustavadki kontserti.

Brasiilia laulja-kitarristi Sergio Bastosega on Raivo Tafenau andnud üle 300 kontserdi. 2002. aasta Jõulujazzil sai nende koostöö tuule tiibadesse, mille tulemusena valmisid kaks suurepärast albumit Ice of Ipanema ja Contrasting Colors, millele järgnesid edukad kontserdid Eestis ja mitmel pool Euroopas. 2008. aastal anti 6 kontserti Venemaal, kus publikumenu oli vapustav. 2009. aatal mängiti Brasiilia-Eesti ansambliga Kanadas Ottawa jazzifestivalil, kus esinesid ka kuulsaimad jazzistaarid Wayne Shorter ja Pat Metheny. Kuigi Sergio Bastos elab Brüsselis ja Raivo Tafenau Tallinnas, et ole vahemaad takistuseks sõpradele-loomingulistele mõttekaaslastele, brasiilia päike ja eestimaa tuli täiendavad teineteist suurepäraselt.

Aastatega on Raivo Tafenau ansambel läbi teinud suure arengu ning praegu kuuluvad tema kvintetti eesti jazzi tulevikku kujundavad muusikud Eno Kollom, Virgo Sillamaa, Mihkel Mälgand ja Jürmo Eespere. Niisiis on Raivo Tafenau kontserdil laval kaheksa suurepärast muusikut. Pole kahtlust, et karismaatiline Raivo Tafenau annab endast maksimumi nagu alati. Kontserdi Vene teatris salvestab Eesti Televisioon.