fbpx

Raivo Tafenau ja Meelis Vind esitlevad esimest ühist albumit

05. juuni 2013

7. juunil kell 22.00 annab duo Raivo Tafenau – Meelis Vind Paksu Margareeta katuseterrassil eksklusiivse päikeseloojaku kontserdi, kus muusikud esitlevad oma esimest duoalbumit.

Kontsert kuulub 32. Tallinna Vanalinnapäevade muusikaprogrammi tipphetkede hulka ning sünnib koostöös kontserdiagentuuriga Corelli Music ning Eesti Meremuuseumiga.

Eesti jazzmuusikute eliiti kuuluva saksofonisti Raivo Tafenau ja klarnetisti Meelis Vindi album „Two Minds – Two Lines“ ühendab kaht erinevat muusikalist mõttelaadi, mille tulemusel tekivad nii abstraktsed kui ka loomutruud helimaastikud. Kavas on intrigeerivaid palu, mille pealkirjad annavad vihjeid nähtustele, millest ajendatuna on muusikalised pildid sündinud – „Herilase hukk“, „Jääsein“, „Valguse heli“.

Raivo Tafenau kinnitab, et saksofoni-klarneti duo on suhteliselt harva esinev kooslus. „Meie muusika põhineb väga palju vabal improvisatsioonil, kuigi enamus kompositsioone on rangelt läbi mõeldud,“ selgitab Tafenau. „Meile meeldib koos mängida, sest haarame murdosa sekundi jooksul teineteise muusikalistest mõtetest ja tihtipeale sünnib sellest klassikaliselt korrektne polüfoonia, mis on tegelikult improvisatsiooniline.“

„Duo esimene ülesastumine toimus aastal 1996. aastal Tallinna Õpetajate majas. Teisel korrusel tegutses pisike baar, kus mängiti palju head muusikat,“ meenutab Raivo Tafenau. “Kadri Hunt oli seal toona programmijuht ning tuli mõttele panna kokku harukordseid ja ebatüüpilisi koosseise, kus osalisteks suguluspillid. Just Kadri Hunti võime pidada oma duo ristiemaks.“ Tänaseks on on Raivo Tafenau ja Meelis Vind esinenud duona jazzifestivalidel Soomes, Islandil, Ungaris, Fääri saartel, teinud kirikutuuri Londonis. Viimane pikem tuur Eestis toimus 2012. aasta Jazzkaarel, mil publikut rõõmustati väikestes maakohtades.

Saksofonist Raivo Tafenau on rahvusvaheliselt aktiivne muusik, kes on välja andnud 10 albumit ja osalenud paljudel salvestustel. Ta on ka Mustpeade majas tegutseva jazziklubi Taff klubi kunstiline juht. 1994. aastal pälvis Tafenau Eesti Raadio Aasta Muusiku tiitli, 2010. aastal aga Eesti mainekaima jazzipreemia Elioni jazziauhinna.

Klarnetist ja helilooja Meelis Vind on mitmekülgne muusik, kes mängib nii Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris kui ka erinevates uue muusika koosseisudes, samuti Estonian Dream Big Bandis. Ta on algatanud koosseisud Vind Project ja VindPower, osaleb uues grupis Heliotroop ning on teinud koostööd Riho Sibula ja Tõnis Mägiga ning USA hip-hop artisti Napoleon Maddoxiga. 2012. aastal sai Meelis Vind Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia laureaadiks.

Corelli Music sisustab Tallinna Vanalinnapäevade muusikapäeval 7. juunil mitmed linnamüüri tornid kauni muusikaga keskpäevast kuni hilisõhtuni.

Vaata ka www.corelli.ee ja www.vanalinnapaevad.ee