fbpx

Raivo Tafenau: saksofoni võtsin kätte 17aastaselt

03. detsember 2008

Äsja 45. sünnipäeva tähistanud Raivo Tafenau räägib Õhtulehele sellest, kuidas ta saksofonini jõudis ning millised on olnud tema viimase aja tegemised.

Äsja 45. sünnipäeva pidanud Raivo Tafenau on Eesti tegusamaid džässmuusikuid, kes on õppinud küll akordionimängu, kuid laiema tuntuse saavutanud hoopis saksofoni mängides. Saksi võttis ta seejuures esimest korda kätte alles 17aastaselt.

Raivo Tafenaud intervjueeris 3. detsembri Õhtulehes Margo Pajuste.

Viimasel ajal viivad tema ansamblite turneed üha kaugemale kodust ja ka koosseisud muutuvad üha rahvusvahelisemaks. Tafenau kuulsaimas ja laiemalt laineid löönud projektis osaleb brasiilia laulja-kitarrist Sergio Bastos, kellega ta on salvestanud ka kaks heliplaati – “Ice on Ipanema” ja “Contrasting Colours”.

Kas saksofon oli teie esimene pill?
Ei, lapsena alustasin Pärnu lastemuusikakoolis akordioniga, hiljem lõpetasin sel alal ka Otsa-kooli. Olen ennast siiamaani vormis hoidnud ja kolm plaatigi salvestanud. Aga saksofon tuli puhtalt juhuse läbi, kui ma pärast lastemuusikakooli lõpetamist 1979 otsustasin, et jään Pärnusse, 2. keskkooli matemaatika-füüsika eriklassi, kuigi oli ka võimalus kohe edasi minna Otsa-kooli. Seal tegutses haruldane matemaatikaõpetaja Roland Tammeorg, kes vedas ka koolis puhkpilliorkestrit. Mängisin seal kaks aastat suurt trummi, kuna leiti, et mul olla väga hea rütmitaju. Kui olin 11. klassis, jäi üks saks vabaks ja Roland ütles mulle, et võta pill, siin on õpik, proov on järgmine nädal. Vaatasin, et miks ka mitte ja nii ta läks.

Loe edasi Õhtulehest.