fbpx

Kontserdikaja: Randy Brecker kiidab Estonian Dream Big Bandi

30. november 2003

Teisipäeval 20. aprillil Vene Draamateatris Estonian Dream Big Bandi ees soleerinud kahe Grammy´ga pärjatud Ameerika trompetist Randy Brecker hindas kõrgelt Eesti muusikute improvisatsioonivõimet ja stiilitunnetust.
Kui kontserdi esimeses pooles ette kantud noorte Eesti heliloojate teosed tekitasid publikus meeldivat elvust, siis Randy Breckeri etteastet saatsid juba rõõmuhõisked, mis vaheldusid Breckeri pidevate tunnustusavaldustega big bandile:”Yes, sir – wonderful!”
Kui Randy Brecker trompetist puhtakõlalisi helisid kuuldavale tõi, läks saal tõeliselt elama. Brecker musitseeris nii hingestatult, et ka jazzivõõrast kontserdikülastajat ei saanud see külmaks jätta. Stiilses mustas ülikonnas ja šiki olekuga Brecker taandus härrasmehelikult lava äärde, kui bändist keegi soleeris. Brecker lasi Eesti muusikutel särada.

“Fun. Fun. Fun,” kommenteeris Breckeriga koos esinemist Estonian Dream Big Band´i trombonist Eduard Akulin. “Hea tunne on. Kahju, et seda nii harva teha saab.”

Kui kontserdijärgselt autogrammid jagatud, leidis Randy Brecker mõne minuti, et jagada Anneli Lepaga muljeid äsjasest esinemisest.

Millise kogemuse saite Estonian Dream Big Bandiga (EDBB) musitseerides?
Nad oli suurepärased. Ma olin juba eelnevalt oma sõpradelt kuulnud, et nad on hea bänd, aga nad olid isegi paremad kui ma arvasin. Meil oli eile lühike ja hea proov, sest nad olid juba kõik lood väga hästi ära õppinud.

Palun iseloomustage EDBBd.
Kõik on väga head muusikud ja osavad iga stiili tõlgendajad. Selgesti oli see näha ka tänasel kontserdil – esimene pool oli hoopis midagi muud kui teine. Eesti lood oli esitusstiililt klassikalise orientatsiooniga, teises pooles oli rohkem erinevaid beate. Veidi jazzi, poppi, barasiilia rütme… Need on väga head muusikud, kes suudavad ühel kontserdil välja mängida nii palju erinevaid stiile. Solistid olid tõeliselt tasemel. Ja löökriistamängijad olid väga hea improvisatsioonitunnetusega.

Oli tänasel kontserdil teie jaoks midagi üllatavat?
Kui ma ei oleks selles maailma piirkonnas juba nii palju reisinud, siis oleks kindlasti šokeerinud see, et muusikud on tõesti tasemel. Ja neid on palju. Aga kuna on olen palju maailmas ringi vaadanud, siis juba vaikselt kahtlustasin, et väga häid muusikuid võib ka Eestis olla. Ja oligi. Nendega oli väga hea laval musitseerida. Tõesti, parem kui ma ootasin.

Milline on Eesti publik?
Mul ei olegi muud öelda kui head. Teadsin, et Eesti publik on hea kuulaja. Inimesed ei saa siin nii palju muusikat kui nad vajaksid või tahaksed, seepärast on hea tulla ja nende meelt pisut lahutada.

Ja õhkkond?
Väga sõbralik. A lot of love.