fbpx

Randy Crawford ja Joe Sample Läti Rahvusooperis

05. september 2011

Unikaalse sametise häälega Randy Crawford ja jazzklaveri virtuoos ja helilooja Joe Sample esinevad 31. oktoobril Läti Rahvusooperis. 

The Crusaders’i loo “Street Life” tuntuks laulnud-mänginud Crawford ja Sample alustasid oma koostööd 1970ndatel. Uus tulemine toimus 2006. aastal, mil koos anti välja album “Feeling Good”, mis sai eelmänguks albumile “No Regret” (2009).

Randy Crawford sündis 1952. aastal USAs, Georgia osariigis. 20-aastaselt oli ta juba lava jaganud selliste legendaarsete jazzartistidega nagu Cannonball Adderly, George Benson ja Quincy Jones. 1982 pälvis ta Brit Awards’il parima soololauljatari auhinna. Tema hääl on vallutanud edetabeleid singlitega nagu “One Day I’ll Fly Away”, “Knocking on Heaven’s Door” (koos Eric Claptoni ja David Sanborniga), “Imagine” ja “Give Peace a Chance”.

Joe Sample sündis 1939 Texases. Oma pika ja viljaka karjääri jooksul on ta salvestanud ja esinenud koos Miles Davise, George Bensoni, B. B. Kingi, Eric Claptoni ja The Supremes’iga. Joe Sample on tuntud ka kui elektriklaveri esimesi kasutajaid

2007. aastal said mõlemad artistid prestiižika Edison Award elutöö auhinna.

Joe Sample Trio ja Randy Crawfordi kontserdi piletid on müügil aadressil www.bilesuserviss.lv