fbpx

Kontserdikaja: Rebecca Kontuse laulu sõnum puudutas hinge

14. detsember 2006

Rebecca Kontuse ja Henri Peipmani trio kontserdi publik ei väsinud kiitmast kirikuvõlvide all kõlanud muusika ilu ja sügavust. Loe, mida kuulaja arvab.

10. detsembril esines Oleviste kirikus Rebecca Kontus koos Henri Peipmani trioga. Kava kandis pealkirja “Aeg olla püha”.

Publikut küsitlesid Helene Urva ja Roosi Keva.

Urve, inglise keele õpetaja:„Väga meeldis. Tore oli. Mulle meeldib Rebecca Kontus.”

Heldi (61), lasteaia õpetaja:„Oi, mulle meeldis väga! Meeldis kõik: trio ja Rebecca Kontus – tema hääl ja kõik… Olen väga võlutud, igatahes. Mulle üldse jazz väga meeldib. Aga just see Kontuse hääl ja tema lähenemine laulule! Kõik, kõik, kõik.”

Helle (34), Elioni töötaja:„Tegelikult esimest korda tulen kuulama sellist jazzikontserti. Alguses oli natuke võõras ja arusaamatu, aga mida edasi, seda rohkem hakkasin aru saama sellest muusikast. Lõpus oleks tahtnud veel ja veel kuulata. Väga meeldis. Loomulikult minu jaoks on hästi hingelähedane see sõnum, millest nad laulsid. Elan ise oma elu koos Jeesusega nii vähegi kuidas oskan ja nii nagu tema võib-olla üritas seda elada siin maapeal. Selle tõttu see puudutas väga minu hinge.”

Titta, laste- ja noorsootöö spetsialist:„See oli väga võimas. Väga hea meel tuli sellest. Oli selline tunne, et võib rahulikult peatuda ja nautida muusikat. Olla oma mõtetes, oma mulli sees.”

Katrin, kooli huvijuht:„Väga ilus kontsert oli: laulud, muusika, kõik – ma ei oska niimoodi täpsustada. Ilus kontsert oli.”

Viiva, pensionär:„Väga meeldis, väga meeldis. No minu pereliige mängis seal – minu väimees. Sellepärast olen nagu selle muusika sees. Tema (osutab kõrval seisvale noormehele) õpib ka jazzklaverit. Ma jäin väga rahule selle kontserdiga, väga ilus oli. Just see, et kontsert oli natuke vaimulike lauludega ka seotud. Väga ilus! Ja muidugi see klaverisaade oli erakordselt – ekstra omapärane. Teisi nagu ei pannud nii tähele. Mu lapsed õppisid klassikalist klaverit, aga et jazzklaverit saab nii ilusti mängida! Väga rahul olen.”

Ene (49), florist:„Väga meeldis kontsert. Eriti meeldis see instrumentaalosa. Kõige enam meeldis klaverimängija mäng. No kõik oli hea ühe sõnaga.”

Mihkel (27), ehitaja:„Mulle meeldis eriti see üks laul, see mingi mäe laul. Muidu oli ilus muusika, ilusti laulis, ainult alguses oli veidi uimane, ma jäin magama. Ilus tüdruk oli (Rebecca Kontus). Ma olen natuke Jumala-kauge inimene, nii et see Jeesuse rõhutamine tundus natuke võõras.”

Kaja (46), lasteaia õpetaja:„Publikut tuleks austada ja vastavalt sellele ka ennast riidesse panna. Mina olen tükk aega oodanud seda kontserti ja siis tema tuleb nagu tal oleks kõik riided otsa lõppenud kapist – riided olid ju triikimata. Muusikalise poolega ma olen rahul. Kaameli laul väga meeldis!”

Irina (28):“Meeldis väga. Ilusad laulud olid, ilusad sõnad olid ja siis ilus muusika ja hääl, et isegi lapsele meeldis.”

Ermo (40):“Kontsert oli hea. Väga rahustav ja mõtlemapanev.”

Väga sõbralik naine koos kahe väikese tütrega:”Ei väga meeldis, aga mul olid lapsed ka kaasas, väga ei saanud süveneda. No Rebecca meeldis, laulja. Ma ei tea, ma olen muusikas nii võhik, aga ikka selle sõnumi pärast rohkem tulin, et kirikus on kontsert ja Rebecca ise on usklik ja ikka see sõnum meeldis. Aga ma ei oska seda täpsemini niimoodi öelda.”

Üks muusikahuviline naine:“Väga hea kontsert oli. Ma jäin väga rahule. Väga südantliigutav. Professionaalne tase oli kõigil.”

Martin (24):“Päris hea kontsert. Ikka tasus kuulama tulla. “

Rael-Helen (15), õpilane:”Mulle on Rebecca esinemised alati meeldinud ja meeldis ka nüüd, eriti see viimane laul. Ma käin tema kontsertidel nii tihti kui võimalik.”

Ajalooõpetaja (63):”Kontsert, jah, oli väga meeldiv. No kuidas nüüd öelda? Eriti meeldis Henri Peipman. Tal on selline omamoodi tore ja väga hea suhe klaveriga.”