Rein Rannapi ja Kosmikute projektiga liitub Taavi Peterson

09. juuli 2009

Rannapi kaunid meloodiad on rikastanud Eesti kultuuri juba pea 40 aastat. Kosmikud on tegutsenud kümme aastat ja viimaste plaatide menu ja väljamüüdud klubikontserdid nii kodu- kui välismaal tõestavad, et bänd on jätnud sügava jälje Eestri rokmuusika ajalukku.

“Idee ja soov kutsuda Kosmikute kõrvale mu muusikat esitama ka Taavi, oli mul algusest peale – ikka et pakkuda neil kontsertidel kuulajaile mitmekesisemat elamust,” räägib Rein Rannap, kelle suureks rõõmuks Austraalias tänavamuusikuna leiba teeninud superstaarisaatest tuntud Taavi Peterson juhtus kaugel maal meili lugema ja ideega nõus oli.

“Taavi kodutee kulges esimesed mitu tuhat kilomeetrit hääletades läbi kõrbe, siis aga pidi ta ümberistuma koguni seitsme erineva lennuki peale, enne kui viimane neist ta Tallinna poetas. Nii ei julgenudki me ta osavõttu enne välja kuulutada, kui mees ikka korralikult Eestimaale tagasi laekunud on. Nüüd on!” meenutab Rannap, kuidas ta Taavi kodumaale tagasi jõudmises kindel ei saanud olla.

Sellepärast teatasidki Rannap ja Kosmikud oma kolmest isamaalisest vabaõhukontserdist algul ilma Taavita. “Ja alles nüüd, kui ta on kõigi seikluste kiuste õnnelikult Eestis maandunud, anname uhkelt teada, et meie isamaaliste rokklauludega ühineb ka Taavi Peterson.”

Rannapi kaunid meloodiad on rikastanud Eesti kultuuri juba pea 40 aastat. Kosmikud on tegutsenud kümme aastat ja viimaste plaatide menu ja väljamüüdud klubikontserdid nii kodu- kui välismaal tõestavad, et bänd on jätnud sügava jälje Eestri rokmuusika ajalukku.

Kontsertidel tulevad ettekandele Hando Runneli tekstidele 1983. aastal valminud ja pärast esmast ettekannet keelatud kantaat ILUS MAA ja uudisteos TAEVAS JA MAA. Kõlab veel ridamisi teemaga haakuvaid üksiklaule, nii Rannapi varasemaid, Rujale loodud laule, kui ka mitmeid ta uusi laule, osa neist lausa esiettekandel (Runneli, Hirve ja Tungla sõnadele). Osa laule esitatakse koos kõigi kolme solisti poolt (kontserdil osaleb ka ooperibass Priit Volmer, kelle kanda on eeskätt kaalukas osa kantaadis Taevas ja maa).

Põhiosa mõlemast kantaadist laulab Kosmikute solist Hainz, samuti esitavad Kosmikud ploki oma parimatest numbritest. Taavi aga rikastab ja mitmekesistab tulemust, lisab uue vaatenurga. Nii saab Rannapi meloodiaid kuulata vaheldumisi lausa kolme eriilmelise meessolisti ettekandes.

Taavi osaleb kantaadis “Ilus maa” kõrvuti Kosmikute laulja Hainziga, aga esitab ka kümmekond eraldiseisvat laulu. Nende hulgas on nii tuntud isamaa-teemalisi Ruja-laule, nagu “Eile nägin ma Eestimaad”, “Eesti muld ja Eesti süda”, kui ka vähemtuntuid, nagu “Perekondlik”, “Siin olen sündinud” jt. Tuuril teevad veel kaasa Vambola Krigul, Laur Joamets ja suur ühendkoor.

Kontserdid toimuvad:
K 15. juuli: TARTU Lauluväljak
L 18. juuli: PÄRNU Vallikäär
P 19. juuli: TALLINNA Lauluväljak
Algus kell 20.00

Lisainfo:
Raivo Rätte 58350898
ilusmaa.rannap.ee