Relax Cafes esineb detsembris külaline Senegalist

26. november 2009

12. detsembril esineb Relax Cafes Senegali bassist Ndioba oma ansambliga.

12. detsembril astub Relax Cafe’s (Tartu mnt 43, Tallinn) üles maailmas kuulsust kogunud Senegali päritolu muusik Ndioba. Laulja ja multiinstrumentalist ütleb, et tema muusikaline missioon seisneb inimeste aitamises. Tema meelest on muusikast teinekord rohkem abi kui harilikust poliitikast, võttes aluseks Senegali ja Aafrika üldiselt.

“Muusika on universaalne keel. See aitab inimesi tuua kokku ükskõik kas oled rikas või vane, must või valge, noor või vana. Mitmesugusus on kui vürtsid toidus. Seetõttu olen seganud Aafrika groove jazzi, salsa, funkmuusika, hip-hop’i, reggae, maailma- ja popmuusika, ” ütleb ta ise oma loomingu ja sõnumi kohta.

Ndioba muusika ongi tähelepanuväärne ja inimesed jäävad seda kuulama. Tema eristumine seisnebki stiilide miksimises, mis mõjub värskendavalt. Peale rütmide on kasutatud rohkem meloodilisust ning imeilusat häält. Tema muusika on muusikalises mõttes kirev ja heliderikas.

Ndioba on õppinud muusikat Prantsusmaal ning olnud osaline Senegali grupis nimega Tabala Band, kes oli Youssou N’Douri soojendusbänd. Aastast 1992 on teinud Ndioba koostööd Soome kitarristi Hasse Walliga.

Laupäeval 12. detsebril kell 21.00 astub Ndioba üles Relax Cafe’s koosseisus:
Ndioba- bass ja vokaal
Davy Honnet- löökpillid
Manu Guerrero – klahvpillid

Piletid
Eelmüük Relax Café’s 130 krooni (kuni 11. detsembrini)
Enne kontserti 150 krooni

Info edastas Relax Cafe