Riho Sibul & Estonian Dream Big Band

01. jaanuar 2003

Kohtuvad kohalik rockilegend Sibul, Eesti parim bigbänd ja Raul Söödi tehtud huvitavad seaded.

Estonian Dream Big Band andis aasta 2002 lõpupäevadel ilma suurema lärmita välja oma esimese plaadi, kus solistiks on rockimees Riho Sibul.
Kontseptsioon on umbes selline, et Sibul valis välja laule, mis talle hinge järgi ning mitu aastat ennast Ameerikas Kenny Garretti käe all täiendanud Raul Sööt tegi seadeid. Nende seas, keda nõnda jazzilikuks mängitakse, on omapärased sisevaatlejad – Sibula hingesugulased – Nick Drake, John Martyn, Van Morrison ja Tom Waits. Aga näiteks on seal ka Jerome Kerni igihaljas viis “Yesterdays”.
Seaded on huvitavad, bigbänd mängib delikaatselt ja laseb Riho Sibula üminlikul laulmisel välja kosta. Estonian Dream Big Bandile oli see eksperiment. Söödi arranžeeringud on kohati üsna keerukad ja nüansirikkalt huvitavad. Seal on sünteesivat märkide segustamist, mille kõiki detaile ei pruugi esimese kuulamiskorraga tabadagi.
Rockihoiakutega pole plaadil pea mingit pistmist, küll aga annab tooni Suure Melanhooliku Nick Drake’i vaim, mis hõljub enamiku lugude kohal. Sibul laulab poolihääli, peaaegu ümisedes ja uneledes. Tema hääles ei ole jazzilauljale omast nõtkust, kuid omapärast nukruse atmosfääri suudab ta luua küll.
Plaat võitis Eesti Muusikaauhinna 2003 parima jazziplaadi kategoorias. Riho Sibula tuntus ja maine oli sealjuures kahtlemata trumpkaart.
Omapärane plaat, hea esitus, tähelepanuväärne idee. 2003 märtsis tähistas Estonian Dream Big Band oma viiendat sünnipäeva, tegi seda kontserdiga kus mängis ette ka oma debüütplaadi lood.

Lood plaadil:

1. River Man (Nick Drake) 6:03
2. Solid Air (John Martyn) 4:04
3. Yesterdays (Jerome Kern / Otto Harbach) 6:11
4. Do You Know What It Means (L. Alter / E. De Lange) 8:23
5. Moondance (Van Morrison) 4:23
6. Parasite (Nick Drake) 4:11
7. Unforgettable (I. Gordon) 4:44
8. Johnsburg Illinois (Tom Waits) 2:42