fbpx

Rütmikas energiast pulbitsev džungel

21. aprill 2019
Hanna-Greth Peetson

Lava oli veel viimaseid minuteid tühi ning hämaras saalis lasid agaramad publiku seast end salsarütmidel sobivale lainele viia. Siis aga lõunamaised meloodiad jäeti ning lavale astus koosseis nimega Jungle By Night. Kontserdile anti võimas avapauk, ootused ja latt seati kohe algul kõrgele, kuid noortel muusikutel see kõrgusekartust ei tekitanud.

 

Kõrged latid Jungle By Night’i liikmetele raskuseks ei olnud ning neist lennati suure energia ja kaasahaaravate arranžeeringutega vägagi edukalt üle. Sarnaselt on koosseis lennanud üle maailma rohkem kui 20 riiki ning osalenud sealhulgas sellistel festivalidel nagu North Sea Jazz ja Fuji Rock. Juba festivalide nimedest võib aimu saada, et bändi žanriline ampluaa on jõuliselt laiem kui jazz. Krautrock’i, tantsumuusika, afrobeat’i ja muidugi ka jazzi lainete segu tõmbas ka sel laupäevaõhtul Vaba Lava publiku endaga kaasa.

 

Esimese paari looga oli aru saada, et bändi kava on väga tempokas ning energiast tulvil. Jõudsin veel mõelda, kas artistid annavad sel õhtul publikule ka hingamisruumi, kui jõuti trompetisooloni, mille käigus Bo Floor näitas tõeliselt oskuslikku instrumendi valdamist. Soolos oli palju improvisatsioonilisi käike, kus pandi proovile nii mängija kui ka pilli võimekus. Soolo oli rahulik ja justkui kauguses kaikuv veidi üksik hääl, mille lõppedes lahvatasid melu ja rütmide rohkus taas elule. Lisaks tõid rahulikumate tempodega lugude lõpud ja Jacob van Exteri kitarrisoolo kavasse mõnusa tasakaalu. Tänu muusikalisele tasakaalule kasvas publiku positiivne emotsioon iga looga.

 

Kontserdi ajal oli saalis kohati tunda lausa elektrisädemeid ning tunnetusse tekkis paralleel füüsikaga, täpsemalt kondensaatoriga. Artistid ja publik olid kui kaks elektroodi ehk nn plaati kondensaatoris. Muusika täitis osavalt elektriahela rolli, tänu millele sai plaatide ehk esinejate ja kuulajate vahel tekkida elektriväli. Seda elektrivälja oli tugevalt tunda, kuna muusikud suhtlesid avatult publikuga ning andsid endast välja viimse energiapiisa. Väike energiatagavara oli jäetud ka hilisemaks, kui esinejad leidsid jõudu kontserdi lõppedes ka publikuga näost näkku suhelda.

Lugude vahel tutvustas koosseisu tromboonimängija Ko Zandvliet ka bändi tegemisi. Selgus, et käesoleval aastal tähistab Jungle By Night oma 10. sünnipäeva ning selle väärika kümnendi jooksul on jõutud välja anda viis plaati. Viimane neist ilmus 2018. aastal ja kannab pealkirja “Living Stone”.

 

Jungle By Night tõi festivali nautlejate südametesse värvikaid meloodiaid ning kaasahaaravaid rütme, mis mõjusid suurepärase energiapommina juba terendavas kevades.

 

Jungle By Night (Holland)

21. aprillil 2019 Vabal Laval

 

Koosseis:

Pieter van Exter – tenorsaksofon

Ko Zandvliet – tromboon
Bo Floor – trompet
Jacob van Exter – kitarr
Pyke Pasman – klahvpillid
Peter Peskens – bass
Sonny Groeneveld – trummid
Tienson Smeets – löökpillid
Gino Groeneveld – löökpillid

 

Vaata kontserdi pildigaleriid siit!