fbpx

Saare kaunitaride vokaalansambel Söörömöö Sügisjazzil

19. september 2012

Laupäeval, 22. septembril kell 17.00 Kumu auditooriumis.

Ansambel Söörömöö humoorikas nimi laseb aimata, et tegemist võib olla saarlastega. Nii see ka on. Viis Saaremaalt pärit neiut otsustasid 2010. aasta sügisel hääled liita, ansambli kohtumispaigaks ja esimeseks koduks sai Otsakool, kus nad kõik on õppinud pop-jazz laulu. 2011. aasta kevadel Viimsi JazzPop Festil jagasid nad esikohta ning pälvisid eripreemia huvitavate seadete eest. Söörömöö repertuaari kuuluvad seaded nii jazziklassikast kui eesti lauluklassikast, lisaks ka pop- ja etnolugusid.

Saarlannad on laulmisega maast-madalast tegelenud ja nüüdseks ka solistidena, kes vähem kes rohkem, erinevatel lavadel üles astunud. Nooruslik energia, julged seaded, viimistletud kõlapilt ja hästi kokkukõlavad hääled teevad Söörömöö esinemise kergesti nauditavaks.

Maria Välil on seljataga juba arvestatav sooloartisti karjäär. Hetkel õpib ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistriõppes jazzlaulu ning lisaks Söörömööle osaleb juba tuntust kogunud vokaalansamblis Estonian Voices. 2011. aastal võitis Maria Uno Naissoo nimelise heliloomingu konkursi oma lauluga “Forgotten Garden”. Teele Viira on pärast telekonkursil „Eesti otsib superstaari“, kus ta pälvis viienda koha, tähelepanu äratanud nii solisti kui saatejuhina. Teele on kaasa teinud muusikalides ning tänavu jõudis ta „Eesti Laulu“ finaali nii solistina kui ka ansambli POP Maniacs koosseisus.

Maarja Aarma on laulnud ETV tütarlastekooris, hetkel õpib ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias jazzlaulu ning vahetusprogrammi raames omandab jazzitarkusi ka Norras. Mari-Liis Aljas on osalenud taustalauljana mitmetel suurtel lavadel ning ei kavatse kindlasti vaid sellega piirduda. Tuuli Rand on kaasa teinud muusikalides “High School Musical”, “Otsast alates”, “Käsikivi kosmosest”. Lisaks Söörömööle laulab Tuuli hetkel veel ansamblites Funkifize ja Tuuli Rand Trio.

Söörömöö kontserdi pileteid hinnaga 10.- ja 8.- (õpilane, tudeng, pensionär) on saadaval Piletilevi müügikohtades ja tund enne algust kohapeal. Elioni klientidele piletid eelmüügist 20% soodsamalt! Sooduspileteid on piiratud koguses.