fbpx

Särtsakas jazziingel Sara Mitra

01. detsember 2015
Kristiina Veerde

Selleaastane Jõulujazz algas üllatusterohkelt ning tumedates toonides, kuid laupäeva õhtul lavalaudadele astunud Sara Mitra kiirgas ingellikku sära ja soojust, mis pani publiku unustama kõik mured ja seigad ning leidma endas nii jõuluootuselevust kui ka pühade-eelset hingerahu.

 

Inglise lauljatari Sara Mitra kontsert oli segu jazziklassikast, jazzivõtmes jõululauludest ning omaloomingust, mis pakkus kuulajale äratundmisrõõmu ja nostalgiahetki, aga ka hõrke jazzipalasid lauljanna enda sulest. Jazzstandardid „Bye Bye Blackbird“ ning „On the Sunny Side of the Street“ kõlasid Sara Mitra ning tema bändi esituses värske ja kaasahaaravana, eriti põnev oli kuulata lauludesse põimitud hääleimprovisatsioone, kuhu Mitra oli lisanud elemente näiteks Gershwini ühest kuulsamast teosest „Rhapsody in Blue“. See demonstreeris lauljatari temperamenti ning isikupärast vokaali ning head improviseerimisoskust. Jazzipärased versioonid tuntud jõululauludest „Rocking Around the Christmas Tree“ ja „Have Yourself A Merry Little Christmas“ tekitasid korraks tunde, et väljas laiub paks lumevaip ning kodus on ootamas uhked jõulupraed, kuid õhtu paeluvamad hetked olid siis, kui ansambel esitas Mitra omaloomingut – ladinaameerikalike sugemetega teos „Baby and Me“ oli äärmiselt nauditav ning „Losing You“, mida lauljatar esitas iseennast kitarril saates, mõjus lummavalt. 

 

Kõige meeldejäävam oli siiski lauljatar ise – Sara Mitra karismaatilisus, siirus ning vahetu suhtlus publikuga oli liigutav ning võitis kohe publiku poolehoiu, mida väljendati suure aplausiga. Lisaloona esitas Mitra hingematva versiooni Joni Mitchelli laulust „River“, kus lauljatar mängis ise klaverit. Kontsert tekitas sees sooja ja hella tunde, mis sobis igati jõuluootusaja algusesse ning novembrikuise laupäeva õhtusse. 

 

Sara Mitra

28. novembril Vaba Laval

Koosseis:

Sara Mitra – laul, klaver

Tim Giles – trummid

Andy Button – kitarr

Johnny Brierley – kontrabass