fbpx

Kontserdikaja: Sam Newsome ja Lucian Ban tekitasid vastakaid mõtteid

31. oktoober 2008

20. oktoobril toimus Sügisjazzi kontserdiseerias meeldejääv kontsert, kus rumeenia rahvamuusika sulandus jazziga. Loe publiku arvamusi.

20. oktoobril toimus Kumu auditooriumis taaskord meeldejääv Sügisjazzi kontsert. Tegemist oli Sam Newsome (USA) ja Lucian Ban`i (Rumeenia) ühisprojektiga. Bänd koosnes kuuest muusikust, kes täitsid saali kõlavate rahvamuusikaseadetega. Ameerikalik lähenemisviis Rumeenia traditsioonilisele muusikale moodustas emotsionaalse ja rütmisliselt kaasahaarava buketi erinevatest kultuuridest.

Publikut küsitles Katrin Kvade.

Peep ja Mari: “Super. Meie jaoks oli see bänd torude ansambel. Newsome ja baritonsaksimängija Harding vedasid bändi. Tänu nendele saavutas bänd täidlase heli. Newsome meeldis kõige rohkem, ta oli ka kõige stiilipuhtam. Huvitav oli jälgida ka ehtsat ameeriklast Hardingit. Teised muusikud jäid nende kahe varju.”

Robert, saksofonist:”Mulle jättis see kontsert segaseid muljeid. Üheltpoolt meeldis väga, kuid midagi häiris ka. Newsome kõlas väga puhtalt ning täpselt, kuid midagi jäi puudu. Mida täpsemalt, on raske öelda. Kuna ma pole freejazzi austaja, siis Detroidist pärit baritonsaksofonimängija soolod jäid mulle arusaamatuks. Päris crazy värk. Oleks tahtnud rohkem konkreetsust kohati.”

Andres ja Hanna:”Meeldis väga. Lemmikuks oli klaverimängija Lucian. Ta oli tõesti hingega asja sees ning tema stiil tundus kõige siiram. Jättis väga sümpaatse ja ausa mulje. Newsome oli ka super. Eriti naljakas oli teine saksofonist. Ehtne ameeriklane!”