fbpx

Sander Mölder tutvustas publikule elektroonilist folki

21. aprill 2018
Eveli Paalberg

Sander Mölder on Eesti muusikasõbrale juba tuttav nimi – žanreid, milles mees muusikat loob on aga rohkem kui Hunt Kriimsilmal ameteid. Jazzkaare tarbeks loodud kava tantsutas kuulajaid põneva rahvalaulutöötlusega, kuid eriliselt omanäoliseks muutsid folgipeo Mölderiga lavale live-esituseks tulnud muusikud Sänni Noormets ja Jonas Kaarnamets. Publiku viis peomeeleollu DJ Peeter Ehala.

 

Publikult kogus muljeid Jazzkaare reporter Eveli Paalberg.

 

Taavi (32): „Tiksupidudel olen varem ka käinud ja selles suhtes olid ootused kõrged – tean, et poisid valivad hoolega, mida mängivad ja mis listi jõuab. Tänases esituses oli tunda seda vana head tiksu, aga muidugi pillid laval muutsid asja hoopis huvitavaks. Väga vinge, et Sander julgeb niimoodi eksperimenteerida. See on päris äge viis, kuidas erinevat muusikat publikule tutvustada.”

Merle (37): „Eestis tehakse sellist muusikat. Ülilahe ja värskendav! Väga lahe oli pillide asetus. Mängiti nagu iseendale, aga samas rahvas sai sellest suurest ringist osa ja keerles mõnusalt kaasa.”

 

Elina (27)  ja Reimo (28): „Me oleme Jazzkaarel esimest aastat ja esimesed kontserdid, Romare ja nüüd see, on olnud fenomenaalsed. Kas Jazzkaar on alati nii lahe olnud? Me vist varem arvasime, et see pole meie jaoks, aga kui sellise hoo ja energiaga see üritus alguse saab, siis tuleb kindlasti teistele kontsertidele ka minna. Väga mõnus tantsumuusika!”

 

Kairi (30): „Sandri uusi tegemisi on alati põnev kuulda. Olen tema muusikat kuulanud alates sellest, kui ta veel rohkem souli ja funki mängis ja diskovaib alati juures oli, aga ta üllatab kogu aeg ja ma usun, et seetõttu on tal ka palju fänne. Tänane esitus meenutas sellist vana etnodiskot. Instrumentide kooslus laval oli lahe!”

 

Sander Mölder „Folk remixed” + DJ Peeter Ehala

20. aprill 2018, Vaba Lava

 

Koosseis:

Sander Mölder – DJ, elektroonika

Sänni Noormets – viiul, vokaal

Jonas Kaarnamets – kitarr

Kristjan Kallas – löökpillid

Peeter Ehala – DJ

 

Vaata kontserdi pildigaleriid SIIT.