fbpx

Sandra ja Jalmar Vabarna tegidki hingele head

03. detsember 2018
Reelika Vaiksaar

Minu laupäeva „varajane“ hommikupoolik algas koos Sandra ja Jalmar Vabarnaga Kumus. Ka muusikud naljatlesid, et Sandra jaoks oli see kontserdiaeg varajane, ent Jalmari jaoks hiline. Kuid mind äratas see imearmas kontsert kohe üles ja tunniajane kontserdi nautimine võis alata.

 

Kui ma Kumu auditooriumisse jõudsin, polnud ma alguses kindel, kui hästi see suur saal suudab luua mõnusat õhkkonda, sest minu arvates sobiks sellistele perekontsertidele rohkem intiimsemad ruumid. Ent suurest saalist hoolimata tõid jõululiku hubasuse tulukesed, mis rippusid seinal ja jäid artistide selja taha. Ning kui ma algul arvasin, et sellises saalis pole lastel ju võimalik tantsida ja ringi hullata, siis minu arvamus lükati üsna pea ümber. Lõpu poole genereeriti veel ideid, kuidas lapsi rohkem kaasa haarata, et nad kontserdist osa saaksid.

Kontserdi vältel tutvustasid muusikud lastele ka pille, millega nad mängisid, õpetasid laulusalme, et lapsed saaksid kaasa laulda, ning Jalmar õpetas lastele ka natuke seto keele numbreid ja väikest salmikest, mida lauldi ringmängus. Tore oli näha, et lapsed tulid kõigega kaasa, mida muusikud tegid või küsisid.

Ei puudunud ka muusikute lõbusad lood, kuidas mingi pala on sündinud või kuidas on fännid neile humoorikaid lugusid kirjutanud.
Kontserdil esitati veel kahte Trad.Attack!-i laulu, „Kooreke“ ja „Kabala“. Viimasesse kaasati jälle pisikesi ja suuremaid kuulajaid: kõik pidid ühte fraasi kõvemini kaasa laulma, et ka rokkmuusik Freddie Mercury seda kuuleks.

 

Perekontsert oli väga armas ja soe ning oli tõesti tore näha, et kuulajateks polnud ainult emad-isad lastega, vaid oli rahvast ka ilma lasteta ja igast vanusest.  Lustakas ja siiras hommiku algus oli kindlasti.

 

Perekontsert: Sandra & Jalmar Vabarna

1. detsembril kell 12.00 Kumu auditooriumis

Koosseis:
Sandra Vabarna – laul, eesti rahvapillid
Jalmar Vabarna – laul, kitarrid

 

Vaata kontserdi fotogaleriid siit