fbpx

Selgusid Nõmme Jazzi Jazzartist 2011 võitjad!

21. märts 2011

Tänavu võistlesid noored jazzmuusikud laulu ja trompeti kategooriates, kaks päeva kestnud konkursi võitsid Leedu lauljatar Raimonda Vaičiūtė ja Soome trompetist Kalevi Louhivuori. Lauljatest sai teise koha lätlanna Evilena Protektore ja kolmanda venelanna Olga Abdullina, trompetistidest teise koha rumeenlane Laurentiu Moise ja kolmanda eestlane Otto-Karl Vendt.

Tänavu võistlesid noored jazzmuusikud laulu ja trompeti kategooriates, kaks päeva kestnud konkursi võitsid Leedu lauljatar Raimonda Vaičiūtė ja Soome trompetist Kalevi Louhivuori.

Lauljatest sai teise koha lätlanna Evilena Protektore ja kolmanda venelanna Olga Abdullina, trompetistidest teise koha rumeenlane Laurentiu Moise ja kolmanda eestlane Otto-Karl Vendt.

Auhindadeks olid kutsed erinevatele jazzfestivalidele. Raimonda Vaičiūtė esineb Kaunas Jazzil Leedus ja klubis Jazz del Mar ning Kalevi Louhivuori festivalidel Rigas Ritmi Lätis, Kaunas Jazz Leedus, Turku Jazz Soomes ja Juu Jääb Eestis. Eestlastest trompetistid Otto-Karl Vendt ja Tanel Kuusk on kutsutud esinema „Trompetitalendid Tallinn 2011“ galakontserdile Estonia kontserdisaalis (E.11. aprillil) ning laulja Anneliis Kits vokalistide konkursile Jazz Voices Leedus.

Konkursi žüriisse kuulusid Soome, Läti, Leedu ja Eesti jazzfestivalide ja -konkurside esindajad. Trompeti kategooria võitja osas olid kõik žüriiliikmed ühel meelel, parima laulja välja selgitamine läks keerulisemalt – esimest ja teist kohta lahutas vaid üks punkt. Finaalkontserdi järel korraldatud hääletusel selgus publiku lemmik, kelleks oli Kalevi Louhivuori. Efektselt ja hingestatult esinenud Kalevi peab oma põhimõtteks seda, et pole tähtis, kui väga sa üritad, vaid kui palju sa oled valmis laval endast andma.

Võistlejaid saatsid tunnustatud Eesti muusikud Siim Aimla, Jürmo Eespere, Peedu Kass ja Ahto Abner. Ansambel valist võistlejate hulgast oma lemmiku, kelleks oli lauljatar Olga Abdullina.

Õhtul toimunud jämmil esinesid võistlejad koos Ara Yaralyani, Reigo Ahvena ja külalisesineja, trompetist Normunds Piesis’ega Lätist. Tagasihoidlikult alanud jämm kujunes tõeliselt kaasahaaravaks ja mitmekülgseks kontserdiks, mis kestis lakkamatuna mitu tundi.

Korraldajate Toivo Undi ja Jaanika Ventseli arvates oli seekorde võistlus tõeliselt nauditav kontsert tõstes eriti esile meie noorte tropmetimängijate suurepärast ja igati konkurenstipinget pakkuvat esinemist.

Nõmme Jazzi rahvusvaheline noortekonkurss toimus 11. korda, konkursil osalesid noored muusikud Soomest, Lätist, Leedust, Venemaalt, Rumeeniast, Portugalist, Türgist ja Eestist. Reedel, 18. märtsil toimunud poolfinaalist pääsesid edasi viis lauljat ja viis trompetisti, kes esitasid laupäeval finaalis kaks uut lugu ja kelle hulgast valis žürii võitjad. Eelmisel aastal võitsid konkursi laulja Daumants Kalninš Lätist ja trummar Tatu Rönkkö Soomest.

Andra Roosmets, Nõmme Jazz

Lisainfo:
Toivo Unt, Nõmme Jazzi kunstiline juht
51 45 745, toivo.unt@mail.ee
Jaanika Ventsel, Nõmme Jazzi projektijuht
56 450 551, jaanikave@gmail.com
www.nommejazz.ee