Siim Aimla Oceans 4 ja Estonian Dream Big Band! - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

22/02/2010 Siim Aimla Oceans 4 ja Estonian Dream Big Band!

Uudised

Eeloleval laupäeval, 27. veebruaril esineb Elioni Jazziauhinna 2009 laureaat Siim Aimla Kumu auditooriumis koos oma uue koosseisu Oceans4 ja Estonian Dream Big Bandiga.

Siim Aimla Oceans4 ja Estonian Dream Big Band
27. veebruaril 17.00 Kumu auditooriumis

Kevadisel Jazzkaarel anti kolmandat korda välja Elioni Jazziauhind, millega tunnustatkse kolme viimase tegevusaasta kõige silmapaistvamat muusikut. Auhinna on võitnud Jaak Sooäär ja Tanel Ruben, kolmandal korral osutus võitjaks Eesti üks mitmekülgsemaid ja säravamaid muusikuid Siim Aimla.
Flötist, saksofonist, arranžeerija ja helilooja – kõiki neid tema professionaalseid oskusi saab nautida eeloleval laupäeval kontserdil Kumu auditooriumis, kus Siim Aimla esineb ansambliga Oceans4 ja juhatab Estonian Dream Big Band’i. Kontserti iseloomustavad uskumatult head gruuvid, meeletu (kuid vahel pealtnäha vaosoitud) rütmiline energia, ootamatult leidlikud meloodiad, selged (kuid sugugi mitte lihtsad) harmooniad.

“Jazzorkester oma vahvate kõlavärvide, sära ja pulseerimisega on mulle alati huvi pakkunud. Arvan, et bigbändi võimalused ei ole veel kaugeltki ammendatud. Mulle meeldib arranžeerida ja siis tulemust live’s kuulata, olgu siis tegu svingi, roki, funky-klassikute või hoopis rahvamuusikaga. Sel korral on mulle usaldatud eriti hea instrument – Eesti Unistuste bigbänd, kes esitab eranditult minu loomingut, millest mõned lood nagu „Kaugel kaasas“, „Viljandi piidimees“, „Forever Young“ on valminud spetsiaalselt selleks kontserdiks ja kõlavad esiettekandes.”

Ansambliga Oceans4 on Siim Aimlal teised plaanid ja teised eesmärgid. Ansamblis mängivad tema kõrval vibrafonist Panu Savolainen (erikülaline Soomest), bassist Ara Yaralyan ja trummar Reigo Ahven. „Bändi idee sai alguse kultusfilmide Ocean’s 11, 12 ja 13 muusika kuulamisest. Sügava analüüsi tulemusena jõudsime selgusele, et selle muusika täpseim stiilimääratlus on „spioonijazz“. Filmides on tippspioonide elu elegantne mänglemine elumere lainetel, kus on küllaga ohte ning ootamatuid pöördeid. Relvakäsitsemine on nõtke ning muljetavaldav. Spioonijazzi viljelejatel on relvadeks pillid, aga muidu on emotsioon vägagi sarnane,“ selgitab Aimla.

Kümne viimase aasta jooksul on Siim Aimla olulisemad kollektiivid olnud Sound System, Maailma Väikseim Bigband, Siim Aimla ansambel, Funking Bastards, Tallinn-Riia jazzkvartett, Oceans4, oma instrumendi hääle on ta andnud ka Helin-Mari Arderi, Hedvig Hansoni, Liisi Koiksoni, Sofia Rubina, Tanel Rubeni, Maian Kärmase jt koosseisudele. Alati uut otsides teeb ta põnevat koostööd noorte eesti luuletajate Jürgen Rooste, Karl-Martin Sinijärve, Asko Künnapi ja teistega. Dirigendina juhatas ta Eesti Piirivalve Bigband’i, mis pärast ühinemist Politseiorkestri bigbändiga kannab nimetust Politsei ja Piirivalve Bigband.

Tema tegevushaardesse mahub veel Otsa-kooli õppejõu ja pop-jazz osakonna arengujuhi amet ning kooli bigbändi juhatamine. Kui Tallinna Georg Otsa Muusikakool tähistas sügisel oma 90ndat sünnipäeva, siis oli Siim Aimla üks uudse mammutetenduse “Otsast alates” hing ja üks põhilisi elluviijaid. Oma südameasjaks on ta võtnud jazzi populariseerimise noorte seas, seoses sellega annab ta pea igal aastal kontserte Eesti koolides.

Paari viimase aasta jooksul on Siim Aimla osalusel ilmunud seitse heliplaati. Neist kaks – „Finest Groove“ ja „Grab It!“ – oma muusikaga, Helin-Mari Arderi, Hedvig Hansoni ja teiste plaatidel osaleb ta muusiku, arranžeerija ja dirigendina.

Kontsert toimub koostöös Tallinna Filharmoonia ja Eesti Rahvusringhäälinguga.
Kontserdi salvestab Eesti Televisioon.

Piletid hinnaga 150.-/125.- (õpilane, tudeng, pensionär) Piletilevist ja enne kontserti kohapealt.