fbpx

Siim Aimla: Plahvatused pole välistatud

24. veebruar 2010

Siim Aimla uus projekt Ocean’s 4 esineb koos Estonian Dream Big Bandiga 27. veebruaril KUMU auditooriumis.

Siim Aimla uus projekt Ocean’s 4 esineb koos Estonian Dream Big Bandiga 27. veebruaril KUMU auditooriumis. Mõned kiired küsimused Aimlale esitas Ivo Heinloo.

Mida Ocean’s 4 projekt endast kujutab?
Oceans 4 mängib gruuvivat ja funky´t muusikat, kus igal noodil on suur kaal. Gruuv, sisemine rahu ja elegants on seda iseloomustavad sõnad. Muidugi ei ole plahvatuste eest keegi kaitstud. Neid tuleb ikka ette.

Muusika on seotud kuulsa “Ocean’s” filmitsükliga?
Jah, kultusfilmide “Ocean´s 11”, “Ocean´s 12” ja “Ocean´s 13” muusika kuulamisest saigi bändi idee alguse. Sealsed gruuvid on väga kaasahaaravad. Vaoshoitud ja lakooniline, aga väga mõjuv muusika.

Olete määratlenud seda muusikat spioonidžässina. Mis termin see veel on?
Tõdemuseni, et selle muusika täpseim stiilimääratlus on spioonidžäss, jõudsime sügava analüüsi tulemusel. Filmides on tippspioonide elu elegantne mänglemine elumere lainetel, kus on küllaga ohte ning ootamatuid pöördeid. Relvakäsitsemine on nõtke ja muljetavaldav. Spioonidžässi viljelejatel – Siim Aimlal, Reigo Ahvenal, Ara Yaralyanil ja Heleriin Uibil, keda seekord asendab topeltagent Panu Savolainen Soomest – on relvadeks pillid, aga muidu on nende elu vägagi sarnane.

Nagu ma aru saan, mängib bänd kontserdil vaheldumisi EDBB-ga. Kas nende kahe koosseisu kokkupanemisel on ka mingi sisuline seos?
Seos peitub eelkõige minu muusikas ja kontseptsioonis. Kuna bigbändi sound on väga massiivne, siis on kontrastiks meeldiv kuulata ka vaiksemaid ja lakoonilisemaid hetki. Samas on paaris loos vaja ühendada ka mõlema ansambli jõud.