fbpx

Solist tõi orkestri mängu sära

21. aprill 2014
Mari Hiiemäe

The Hi-Fly Orchestra maitseka ja kenasti kokku kõlava helipildi lõi särama tumedanahaline USA laulja Karl Frierson, kes oli ühtaegu nii kuulamist kui vaatamist väärt.

The Hi-Fly Orchestra alustas rahulikult, pakkudes esimeste lugudena kava kõige instrumentaalsemaid ning pikkade jazzilike soolodega rikastatud palasid. Silma jäi hea dünaamika ning tervikuna hästi toimiv koostöö. Orkester mõjus muusikaliselt väga hoolikalt kokku harjutatuna ning kompaktsena.

Muusika oli esimestest lugudest alates tantsuline, kuid orkestril kulusid esimesed paarkümmend minutit, et soojendada üles nii ennast kui ka publikut, keda oli kontserdi lõppedes tantsupõrandal mitu korda rohkem.

Publikuga suhtlemine, mille alguses võttis enda kanda bändi liider Florian Riedl, oli küllaltki napp ning tagasihoidlik. Jäi mulje, et Riedl, kes tundis end saksofoni mängides märksa julgemalt ja vabamalt, on küll meisterlik muusik, mida ta pikkade keeruliste soolodega ka tõestas, kuid mitte rahvamees.

Seevastu haaras tõelise rahvamehena publiku ohjamise enda kätte bändi temperamentne külalislaulja Karl Frierson, kes liitus orkestriga pärast esimest kolmveerandtundi, siis kui bänd oli jõudnud anda publikule ülevaate, mis sorti muusikat nad teevad.

Juba Friersoni lavale tulek oli nagu ilmutus. Mehe kärtspunane siidiläikeline esinemisülikond koos samas liinis kõvakübaraga mõjus intrigeerivalt, tekitades uudishimu, kas artist nii pretensioonika kostüümi välja ka kannab. Kandis küll. Friersoni esinemine oli meelelahutuslikult väga tugev ja enesekindel ning võitis publiku kiirelt. Peagi oldi valmis järgima kõiki lavalt tulevaid korraldusi – kui ette näidati, siis plaksutama ning kaasa laulma ja ka Friersoni iidollaulja spirituaalset mina kohale hõikama, keda laulja seejärel matkis. 

Friersoni lavalisest olekust õhkus tugevat näitleja tausta. Jäi mulje, et sama lihtsalt kui ta sai spontaanselt ja vabalt hakkama džässbändi solistina Jazzkaare Merepaviljoni laval, võiks ta ka tsirkusetelgis laia naeratuse saatel valgeid jäneseid kübarast välja tõsta.

Orkestri muusika varieerus funk-rütmidest Ladina-Ameerika sugemetega paladeni. Läbiv tantsuline rütm kutsus kaasa tantsima, mitte küll ennastunustavalt, kuid sellegi poolest.

 

ERGO JAZZ SESSION VOL 15: THE HI-FLY ORCHESTRA

19. aprill 2014 kl 23 Merepaviljonis

Koosseis:

Karl Frierson – vokaal

Florian Riedl – altsaksofon, bariton-saksofon

Chris Gall – klaver

Jerker Kluge – kontrabass

Ravi Pagnamenta – löökpillid

Hajo von Hadeln – trummid