fbpx

Kontserdikaja: Sonja Creme ja Riovolt tegid Lillepaviljonis ilma

06. märts 2006

3. märtsil Tallinna Lillepaviljonis esinenud Sonja Creme ja Riovolt andsid publikule ägeda energiasüsti. Vaimustust ja kiidusõnu jagus nii Sofia Rubina uuele bändile kui Riovoltile.

Lillepaviljoni palmide all lõi üheks õhtuks särama soe lõunapäike, kui Club Brazil tõi lavale uudiskoosseisu Sonja Créme ja Brasiilia-Saksamaa ühisprojekti Riovolt.

3. märtsil olid Pirita Lillepaviljonis kohal ka Eliis Vennik ja Sirli-Kille Sillar, kes uurisid, mida publik esinejatest arvas.

Temperamenti ja kuumasid rütme jagus mõlemate suurepärasesse esinemisesse. Sofia Rubina, meie oma lauljatari vokaalsed võimed lõid publiku taas pahviks ja ansambli Sonja Créme edukas debüüt oli piisavalt meeldejääv, et isegi pärast peaesineja Riovolti esinemist vaimustusehüüdeid esile kutsuda. Riovolt pakkus publikule aga võõramaist eksootikat, tehes muusikat, mis samba-, bossa-, ja drum´n´bass rütmidest küllastunud.

Publiku arvamus:

Liisi (33), treener: See muusika on iga inimese unelm, kellele tantsida meeldib. Kuulun ise nende inimeste sekka, see on väga nauditav, kuidas selline muusikas muidu nii vaoshoitud inimesed ühel hetkel kompleksidest vabastab ja puus hakkab tahtmatult nõksuma pea igaühel. Riovolt on igal juhul väga võimas ja Sofia üllatas mind oma võimetega. Missugune hääl küll neiule antud on, suurepärane.”

Indrek (21), tudeng:”Kontsert on seni jätnud väga meeldiva mulje, aga oleme kaaslasega siin kaugemal, sest eespool on väga palav ja õhku ei jätku. Siin on just parasjagu nii kõva muusika, et saab normaalselt vestelda omavahel. Tegelikult see muidugi ei ole taustamuusika, kuigi seda võiks antud juhul niimoodi võtta. See nõuab ikka teatavat süvenemist ja kuulamist. Sonja Créme oli minu jaoks totaalne elamus.”

Britt (18), õpilane:”Väga lahe kontsert, siin on kohe selline õhkkond, et paari minutiga tekkis eriti mõnus fiiling. Rubinat käin ikka alati kuulamas, kui kuskil miskti suuremat sünnib ja Sojna Créme on üks parimaid lahendusi, mida ma kuulnud olen. Väga tore, et selline asi ette võeti.
Mis puudutab Riovolti, siis see drum´n´bass ja elektro-asi läheb mulle õudsalt hästi peale, kuidagi sunnib kuulama.”

Andrus (41), ettevõtja:”Mulle endale on jäänud mulje, et ma olen siin üks vanimaid kuulajaid üldse, aga sellegipoolest arvan, et see muusika sobib väga hästi ka minuealistele kuulamiseks. Kuidagi meeldivalt traditsioonilis-uuenduslik, ütleks ma esineja kohta. On sellist värskust, aga samal ajal ei ole midagi võõrastavat.”

Viktor (37), ettevõtja:”Viimati sattusin Lillepaviljoni lillenäituste aegu aastakümneid tagasi. Ei kujutanud ette, kuidas see kontserdipaigaks sobib. Aga suurepärane! Väga hubane atmosfäär ja mõnus seltskond. Üllatas, et nii palju omaealisi oli saalis. Kujutasin ette, et rohkem on päris noori, et saal on suitsust paks. Lillepaviljoni tendents julgustab rohkem klubikontserdil käima.
Muusikast endast. Kuigi Riovolt oli väga hea, andis palju suurema elamuse Sofia Rubina. Milline sarm, võimsus ja enesekindlus! Ta on vist leidmas oma õiget muusikalist suunda. Jõuline ja vokaaltehniliselt nõudlik jazz sobib talle.”

Kaari (39), turundusjuht:”Koht on hea, õhustik on hea. Hea, et korraldajad ei luba suitsetada. Ainus, mida võiks kaaluda, on täpsus kontserdi alguse aja suhtes. Saan küll aru, et publik ju reede õhtul kuskile ei kiirusta, aga liigne venitamine teeb kärsituks. Tulime ju siia muusika pärast.
Lõõgastav ja vabastav muusika. Isegi tantsisin, ehkki muidu olen pigem vaatleja. Rubina on fantast – kuidas temast energiat kiirgab, silmad säravad. On tunne, et see tüdruk elab lava jaoks. Riovolt annab hea süsti koduteele. Ei olnud sellest bändist kunagi kuulnud, aga nüüd ostsin plaadi ka.”

Mart, ettevõtja:”Sofia Rubina laulis väga hästi. Muusikud olid tasemel, soolod head, kõik kokku oli väga viis! Kui see tütarlaps, Sofia, tegeleks rohkem laulmisega ja muretseks vähem publiku pärast, süstiks see muusika minusse isiklikult positiivset energiat rohkem.
Tantsulist osa ma kahjuks ei näinud, kuna lavale ei pääsenud lihtsalt ligi. Kuid tundus, et olid Aafrika rütmid (naerab).
Peaesineja Riovolt oli mõnus. Super vokaal! Väga energiline, suhtles hästi publikuga. Bändi pool tundus professionaalne, keegi midagi üleliigset ei teinud. Minu arvates oli ladus. Oli huumorit, oli professionaalsust. Ongi kõik.”

Kärt, bioloogiaõpetaja:”Pean tunnistama, et olen hetkel veel täielikult selle muusika kütkes. Kogu õhtu oli äärmiselt nauditav, kuid kohati võib-olla veidike veniv. Loomulikult need muusikapalad, mida erinevate esinejate vahele lasti, olid väga sobilikud, kuid elav muusika on ikka elav muusika ja ükski plaadilt tulev lugu ei saa sellele vastu.
Olin natukene üllatunud sellest, kui elektrooniline oli Riovolt’i muusika, alguses ehk ehmatasin koguni. Kuid see oli hea electro! Suurepärane segu erinevatest muusikastiilidest. Rahvas hakkas end aina rohkem ja rohkem liigutama. No nagu see ikka on meil, eestlastel, alguses ei saa vedama, hiljem ei saa pidama. Mul on ütlemata hea meel, et ma tulin.”

Toomas, motosportlane:”Jah, ikka meeldis! Aga mis mulle kohe kuidagi ei istunud, oli see, et vaadake… Me elame Euroopas, eks? Enamus inimesi räägib ikka inglise keelt mingil tasemel. Aga mida me ei räägi, on brasiilia keel, eksole. Või mina ei tea – teie räägite äkki? Igatahes, ma arvan, et iga inimene peaks rääkima inglise keelt. No tõesti, mina ei saanud aru, mida see Riovolt’i solist seal rääkis, teie saite või? Ma ütlen – võiks ikka mõelda, et kõik ei räägi brasiilia keelt…” (Tekst muutmata kujul. toim.)

Tiit, poliitik:”Kas sa näe, minu, vanatoi arvamust küsib ka keegi (naerab)! Mis küsimused teil siis on? Teate, ma vastan kohe päris ausalt teile, kas nii sobib? Tahan öelda, et mina arvan, et see meie tüdruk Sofia on maailmatasemel! Kas nägite, tal pildus silmist lausa tuld, kui ta laulis! Ja bändipoisid ka kohe silmnähtavalt nautisid olukorda.
Ma mõtlen, et võib-olla polekski vaja neid väljamaa artiste meile siia tuua nii palju. Ma näen teie silmist, et te vaidlete vastu. Ega ma ütlegi, et pole üldse neid vaja. Otseloomulikult on! Ikkagi maailmaklass. Ja meie oma muusikutel ka hea kellegi pealt šnitti võtta… Aga öelge nüüd, kas ei olnud täna nii, et omad tegid kauge maa muusikutele silmad ette? Minu silmis igatahes küll.”