fbpx

Kontserdikaja: Sonja Crème ja Sofia Rubina: klubisaundiga moodne jazz

06. märts 2006

Sonja Crème esinemine oli täistabamus, mis andis kinnitust, et tegemist on uue klubijazzi bändiga, millest veel palju kuuleme.

Sonja Crème muusikute energiline liikumine, enesekindlad maneerid ning esinemiskrambita lavakäitumine saautasid publiku tunnustuse juba esimeste paladega, kirjutab Mari Hiiemäe, kes käis 3. märtsi õhtul Pirita Lillepaviljonis Sofia Rubina uue bändi kontserti kuulamas.

Jazzi ja klubimuusika ühendamise tulemusena lõi ansambel soodsad tingimused muretuks nautlemiseks ning muusika rütmis kaasaõõtsumiseks. Ladusad improvistsioonid muusika sees mõjusid kergelt ning lisasid hoogu. Koos tehtud seadete kõrval esindas ansambli originaalloomingut Raun Juurika pala “Beauty”.

Too kontsert oli ansamblile esimeseks ülesastumiseks publiku ees. Kolme prooviga, nagu ansambli solist Sofia Rubina hiljem mainis, pandi kokku nii esinemiskava kui ka loodi omanäolised seaded.

EMA ja Viljandi Kultuuriakadeemia muusikaüliõpilastest kokku pandud ansambli liikmete vahel on koostööd toimunud varemgi. Rubina ja Raun Juurikas on koos mänginud juba kolm aastat ning erinevatest koosseisudest on teisedki ansambli liikmed omavahel tuttavad. Just Sonja Crème nime all ja sellise kavaga esineti aga esmakordselt ning ansambli liikmed avaldasid lootust, et see koosseis jääb püsima. Järgmine esinemine on juba kokku lepitud – 15. märtsil astub Sonja Crème üles Café Amigos.

Sofia Rubina jäi esinemisega väga rahule. On ju tore esineda, kui saal on rahvast täis. Sonja Crème kiituseks tuleb öelda, et eestlaste esinemine Brasiilia staaride eel ei jätnud muljet, nagu oleks tegemist olnud soojendusbändiga. Sonja Crème pakkus täiesti arvestavat kava tantsulisemat laadi jazzmuusikat. Rubina nimetas Sonja Crème viljeldavat muusikat klubisaundiga moodsaks jazzliiniks, millega kavatsetakse ka jätkata.

Tõenäoliselt saab paari Sonja Crème lugu kuulda Sofia Rubina uuel Umblu Recordsiga lindistataval sooloplaadil, millel kõlavad muuhulgas ka koos Leedu bändi d`Orange`iga lindistatud lood.