fbpx

Stacey Kenti asemel võlub Jõulujazzi publikut Ameerika lauljatar Shayna Steele

22. november 2017

Jõulujazzi peaesineja Stacey Kenti kontsert 2. detsembril on tühistatud seoses lauljatari ema lahkumisega. Stacey Kenti asemel esineb 2. detsembril Nordea Kontserdimajas Ameerika lauljatar Shayna Steele koos Estonian Dream Big Bandiga Siim Aimla juhatusel.

 

Stacey Kenti esindaja teatas, et lauljatar kaotas raskele haigusele oma ema ning peab võtma aja maha ning tegema kontserttegevuses pausi. Stacey Kent, tema agentuur ja Jazzkaar vabandavad lauljatari fännide ees. Jazzkaar avaldab artistile kaastunnet ja loodetavasti õnnestub publikul teda siiski Eestis näha. Stacey Kenti asemel esineb Jõulujazzi kontserdil Ameerika lauljatar Shayna Steele ning Stacey Kenti kontserdile ostetud piletid kehtivad Shayna Steele’i kontserdile.

 

Ameeriklanna Shayna Steele’i jõuline talent ja võimas hääl on vaimustanud kuulajaid nii intiimsetes jazziklubides kui ka suurtes kontserdisaalides, kus ta esineb tihti koos bigbändide ja sümfooniaorkestritega. Eesti kontserdile lendab lauljatar otse Ameerikast, kus ta töötab stuudios oma kolmanda albumi kallal.

 

Steele’i tähelend algas elektroonilise muusika valdkonnas, kui ta 2005. aastal laulis sisse Moby tuntud albumi “Hotel” singli “Raining Again”. Koostöö Mobyga jätkus 2007. aasta singlil „Extreme Ways“, millest sai tunnuslugu filmile “The Bourne Ultimatum” ja 2008. aasta singlil „Disco Lies“, mis tõusis kiirelt US Billboardi tantsumuusika edetabeli tippu. Shayna Steele’i hääl on filmimaailmas kõrgelt hinnatud ning teda võib kuulda filmides nagu „Seks ja linn 2“, „The Backup Plan“ ja HBO sarjas „The Sopranos“.

 

Muusika kirjutamist alustas Shayna Steele 2002. aastal koos David Cookiga. Kiiresti leiti loominguline sünergia ning Steele’i omanimelise debüüt-EP soul-funk singel „High Yella“ osutus üliedukaks. Esimene täispikk album „I’ll Be Anything“ (2009) tõi lauljatari Ameerika jazzimaastiku suurele kaardile – järgnesid väljamüüdud kontserdid Ameerikas ja Euroopas.

 

Tuntus sooloartistina tõi koostööd Lizz Wrighti, Dave Douglase, Dolly Partoni, Rihanna ja paljude teistega ning 2013. aastal salvestati Shayna originaallugu „Gone Under“ ansambli Snarky Puppy albumile “Family Dinner Volume 1“. Shayna Steele’i teisel täispikal albumil „Rise“ (2015) osalesid jazzistaarid nagu Christian McBride, Eric Harland, Marcus Miller jt. Album pälvis rohkelt kiitust kriitikutelt ja fännidelt.

 

Jõulujazzi kontserdil 2. detsembril Nordea Kontserdimajas koos Estonian Dream Big Bandiga kuuleb nii jazziklassikat kui ka bossanoovasid ning jõulumeeleolust kantud laule. Tulemas on vaimustav kontsert!

 

Stacey Kenti kontserdile ostetud piletid kehtivad Shayna Steele’i kontserdile. Soovi korral on võimalik kasutamata pilet tagasi müüa kuni 2.12.2017 (k.a.). PDF pileti omanikel palume pileti tagasi müümiseks võtta ühendust Piletilevi kontoriga aadressil tagasiost@piletilevi.ee ja kirja sisusse palume märkida tellimuse number. Tavapileteid ostetakse tagasi kõigis Piletilevi müügipunktides v.a Circle K teenindusjaamades.

 

Jõulujazz toimub 24. novembrist 13. detsembrini 2017. Jõulujazzi toetavad Jazzkaare kuldsponsor Danske Bank, peasponsorid KAFO, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht. Ametlik majutuspartner on My City Hotel, aastasponsorid on BMW, Tallink, Aktaprint ja Reval Café. Jõulujazzile panevad õla alla Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, Tallinna Kultuuriamet, Soome Suursaatkond ja Poola Suursaatkond Tallinnas. Festival toimub koostöös Eesti Jazzliidu, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Eesti Rahvusringhäälinguga.