fbpx

Sügav kummardus Naissoo-nimelisele konkursile

25. märts 2014
Mariell Raisma

Talvejazzi viimane kontsert oli pühendatud Uno Naissoo nimelisele loomingu- ja interpretatsioonikonkursile, mis toimub tänavu juba kolmekümnendat korda. Kontserdil kõlasid Naissoo-nimelisel konkursil kuulsust kogunud lood, mis võlusid oma mitmekülgsuses. 

Ambitsioonikas kava avas samm-sammult konkursi rikkaliku pärandilaeka. See nõudis pidevat ümberhäälestust ja kuulaja pidi olema valmis kõigeks. Ootusärev küsimus – kes on järgmine? – pani lugude vahel saali kergelt nihelema – tundus, et noorem publik ei ole harjunud ootama.

Abraham’s Café mängitud lugu pani tundma nagu kõnniksin pikka teed kõrbes, kus taevas on sinine, madu libiseb liival ja soovib head teed. 

Kontserdil mängisid ka rahu õhkav Helin-Mari Arder ja Tuuli Velling, kes oma õhulise ja samas konkreetse hääle ning mesimagusa iroonia ja sarkasmiga pani kuulajad ka hõikama – tõsi küll – alles pärast lugu. 

Kontserdile tegi vägeva lõpu Power Play. Hetkeks tekkis tunne, nagu oleksin rokkkontserdile sattunud. See oli raju!

Kontsert oli sügav kummardus Naissoo-nimelisele konkursile – võistluselt on loomingutuule tiibadesse saanud paljud noored muusikud, tänaseks tuntud heliloojad ja interpreedid. Suur osa seal kõlanud muusikast kogub kuulajaid nii kontserdilaval kui raadioeetris ja elab oma elu edasi tänases päevas, kuulajate meeles.

 

Mirjam (59), meditsiin: “Mulle meeldis Laur Telliskivi Trio. Me ei teadnudki, mis kontserdile tuleme. Ostsime piletid kohapealt, aga oleme väga rahul. Väga rikkalik kontsert ja palju erinevaid muusikuid. Kahju, et saal täis ei olnud.” 

Ksenia (73), Uno Naissoo õde, pensionär: “Jäin väga rahule. Olen kõik konkursid kohal olnud ja diplomeid kirjutanud. Mul on hea meel, et seda muusikat, mida konkursil tehti, mängisid kõrge tasemega noored ja et see konkurss annab tuult tiibadesse nii esitajatele kui lugude autoritele. Tore, et noored ei tee ainult klubimuusikat. Olen järelkasvuga rahul. “

Eda (14), õpilane: „Muusikud olid rõõmsad ja energilised. Kõige viimane lugu erines kõige rohkem. Kogu kontsert oli võrdselt hea. Saal oli mõnus ja õdus.“

Martin (39), meedia: „Vahepeal läks eurolauluks, aga muidu oli lahe. Eurolaulu periood Eesti ajaloos liigendas selle kontserdi. Hämmastav, kuidas Kaire Vilgats vahetab tämbreid. Lõpus meenutas Dave Weckl’i albumit „Master Plan“. Panin silmad kinni ja kostus lugu, mis sobib „Master Plani“ ideoloogia või käsitlusega kokku.“

Taavi (22), infotehnoloogia: „Oli nii mitmekülgne kontsert. Sai ennast pidevalt ümberlülitada ja oli väga põnev, et kes järgmisena lavale tuleb. Igati meeldejääv kontsert.“

 

KUMU auditoorium, 22. märts 2014, kell 16.00

Naissoo jälgedes – head eesti muusikat läbi kolme aastakümne

Koosseis: 

Urmas Lattikase ansambel

Power Play

Abrahams Café

Laur Telliskivi – klaver

Jaak Sooäär – kitarr

Kristjan Mazurtchak – saksofonid

Helin-Mari Arder – laul

Kaire Vilgats – laul

Laura Junson – laul

Liina Saar – laul

Tuuli Velling – laul

jt.