fbpx

SÜGISJAZZ 2009: Kui üksainus suvi

24. august 2009

Erilise atmosfääriga kontserdil Ladina kvartali Püha Katariina kirikus tulevadki esitlusele peamiselt värsked Põhjala saarte hääled ja helid.

Kontsert “Kui üksainus suvi”
VILLU VESKI-TIIT KALLUSTE
Laupäeval 5. septembril 17.00
Tallinna Püha Katariina kirikus (Vene12/14)

Alates 1998. aastast, mil ilmus esimene heliplaat “Põhjala saarte hääled”, on duo Villu Veski ja Tiit Kalluste andnud igal aastal üle poolesaja kontserdi. Nende muusika on kõlanud lisaks kodusele Eestimaale ka Põhjala saartel Gröönimaani välja ja lisaks paljudele Euroopa riikidele, Põhja- ja Lõuna-Ameerikale on Põhjala saarte hääled kõlanud ka Havai saartel.

1997. aastal toimunud külaskäik Fääridele mõjus muusikutele nii vapustavalt, et pea ühe hingetõmbega sündis esimene plaaditäis muusikat ja kontserdikava. Sestpeale on etnomuusika vaim saatnud neid kõikjal. Fääridel on nad käinud korduvalt ja sealse plaadifirma TUTL alt on välja antud ka “Põhjamaade saarte hääled 2” (2001) ja “Põhjamaade saarte hääled 3” (2009).

Duo muusikas on see eriline hingus ja atmosfäär, millest kuulaja lugu peab, olenemata east ja rahvusest. Põhjala saarte karget merehõngu viib duo veel septembris Bulgaariasse ja Kreekasse, kus maineka Dimitria Festivali raames antakse mitu kontserti.

Muusika, mille autoriteks on Tiit Kalluste ja Villu Veski, on ilus, meloodiline ja looduslähedane. Samas on see muusika, mis poeb inimestele hinge, paneb kaasa mõtlema, kaasa tundma ja fantaseerima. Tänavu suve hakul ilmunud heliplaadiga “Põhjala saarte hääled 3” on duo keskendunud inimhinge tundemaailmale. Rahulikku mõtlikku meeleolu aitab süvendada kontserdikoha atmosfäär. Imehästi sobib duo muusika kirikutesse. Erilise atmosfääriga Ladina kvartali Püha Katariina kirik on väheseid Tallinna kontserdipaiku, kus duo veel esinenud pole. Kindlasti inspireerib see muusikuid eriliselt. Ei maksa aga karta, et kontserdil jääks domineerima nostalgiline meeleolu. Kindlasti võib kontserdil kuulda ka kirglikke lugusid, mis on inspireeritud duo muusikalistest matkadest troopilistele randadele.

Villu Veski (1962) alustas muusikuteed altsaksofoniga, kuid eelistab praegu mängida sopran- ja tenorsaksofoni. Tema stiililiste eelistuste hulka kuuluvad etnojazz, funk-gruuv, sving ning viimasel ajal ka 60 aastate mainstream. Jazzkaarel on Villu Veski esinenud sageli ja iga kord koos erinevate muusikutega mitmelt kontinendilt. Praegu on ta Saaremaa kultuurielu juht. Juba tosin aastat on Villu Veski oma sünnikohas Muhumaal Nautse talu õues korraldanud populaarset festivali Juu Jääb, kus saavad kokku erinevad muusikastiilid ja muusikud üle maailma.

Tiit Kalluste (1962) mängib akordioni, kirjutab muusikat ning on tegev ka õppejõuna. Mitmekülgse muusikuna on ta esinenud pea kõigil eesti jazz- ja etnofestivalidel ning mänginud paljudel maailma lavadel. Alates 2004. aastast on Tiit Kalluste Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia akordioni ja improvisatsiooni õppejõud. Eesti Akordioniliidu presidendi ametit peab ta juba 10 aastat.

Piletid hinnaga 125.- ja 100.- (sooduspilet tudengile, õpilasele, pensionärile) on müügil Piletilevis ja enne algust kohapeal.