fbpx

Sügisjazz 2012 piletid müügil!

04. juuni 2012

Jazzkaare suvi ja sügis toovad häid helisid – augusti lõpus avame hooaja värskes õhus Katusekinos. Sügisjazzi programmis on augustist novembrini kõlasid ja muusikuid Brasiiliast, Prantsusmaalt, Ungarist, Taanist ja Eestist – uus hooaeg toob rohkelt uusi värve!

Nagu mullugi alustab Jazzkaar oma sügishooaega Katusekinos, kus laupäeval 25. augustil on esinemas Tšellokvartett C-Jam. ERSO tšellovirtuooside repertuaar ulatub klassikast popini ja jazzist rockini – põnevad seaded ja vaimustav energia värskes õhus linnasüdames! Septembri esimene kontsert Maria Faust Group’iga toimub Teater NO99 Jazziklubis. Taani muusikud eeotsas eesti saksofonistiga on oma põnevat mängu demostreerinud Eestis varemgi. Nende heliplaadid ja kontserdid on saanud Taanis ja mitmel pool Euroopas väga hea vastuvõtu osaliseks, sest Maria Fausti loodud muusikas on eredad karakterid ning valitseb kompositsioonilise ja improvisatsioonilise hea tasakaal.

Sügisjazz jätkub Kumus, kus esineb mullu Viimsi JazzPopFestil võidu noppinud saarlaste ansambel Söörömöö. Vokaalansamblisse kuuluvad säravad noored lauljad Teele Viira, Maria Väli, Tuuli Rand, Mari-Liis Aljas ja Maarja Aarma, rõõmustades kuulajaid stiiliselt vaheldusrikka kava ja vaimukate seadetega.

Oktoobris tasub tähele panna kontserte, kus saab kuulata värskelt ilmunud heliplaatide muusikat elavas esituses. Andres Mustonen, Jaak Sooäär, Tanel Ruben ja Taavo Remmel ehk Andres Mustonen Crossover Quartet ei väsi üllatamast – sedapuhku põimuvad muusikas oriendi ja õhtumaa helid ja rütmid. Kadri Voorand koos Virgo Sillamaa ja Taavo Remmeliga on kaante vahele saanud kauni ja originaalse muusika eesti poeetide tekstidele, värske album „Kosmogooniline etüüd” on kuulajaile pisut tuttav ja samas uusi avastusi pakkuv.

Hõimupäev Sügisjazzi kavas toob kuulajate ette kaks folkloorist inspiratsiooni saanud kollektiivi – uuenenud koosseisus esineb ansambel Elletuse, mille repertuaari peakokk on kitarrist ja helilooja Paul Daniel, vokaalsolistid Liisi Koikson ja Anna Põldvee. Ungari värske ansambel Live Act Folk, kus lisaks lauljatarile löövad kaasa ka beatboxi meister ja tantsija, pakub rahvamuusika ja tänase popi sümbioosi.

Sügishooja pärl on kitarrivirtuoos ja vaimustav lauljatar Badi Assad Brasiiliast, kes on salvestus- ja lavapartner näiteks sellistele tippkitarristidele-muusikutele nagu Larry Coryell, John Abercrombie ja Pat Metheny. Imenaine imiteerib ka erinevaid instrumente lisades nii vokaalile värskeid värve. Sügisjazzi lõpetab maineka saksofonisti François Corneloup Trio, mis esindab moodsat prantsuse jazzi. Prantslane on Eestis esinenud varemgi, sel korral on ta kaaslasteks mainekas naisbassist Helen Labarriere ja hinnatumaid trummareid Simon Goubert.

Suve südames, 13. ja 14. juulil on Jazzkaar heaks traditsiooniks saanud Jazziala ja varahommikuste meresõitudega kohal ka Tallinna Merepäevadel – programm avalikustatakse 12. juunil, püsige laineil!

Jazzkaare kuldsponsor on Elion. Peasponsorid on Eesti Päevaleht ja ERGO, aastasponsorid Estonian Air, Tallink, Info-Auto ja Aktaprint. Kontserthooaega toetavad ka Kultuurkapital, Kultuuriväärtuste Amet, Ungari Instituut, Fenno-Ugria Asutus jt.

Sügisjazzi piletid on müügil Piletilevi müügikohtades ja internetis www.piletilevi.ee

Teie Jazzkaar