fbpx

Sügisjazz 2013 kutsub nautima!

06. august 2013

Jazzkaare värvikas Sügishooaeg lõppeb 26. oktoobril kell 17 Kumu auditooriumis eelmise aasta Noore Jazzitalendi, trummar Kaspar Kalluste Trio kontserdiga, kus teeb erikülalisena kaasa ka vokaalivõlur Kadri Voorand.

Sügisjazz toob põnevaid esinejaid Kuubalt, Lapimaalt, Armeeniast, Hollandist ja kodueestist. Sügisjazz algas 12. septembril Kumus vägeva peoga kuumade ladina-ameerika ja eesti jazzirütmidega.

Otse Kuubalt pole Jazzkaare ajaloo jooksul veel ühtegi bändi esinenud, kuid 12. septembril on laval Kuuba traditsioonilise tantsumuusika parimaid kollektiive, rohkete auhindadega pärjatud kolme vokaalsolistiga ehe Septeto Santiaguero. Lisaks saab õhtu jooksul kuulda ka Eesti jazzistaari Kadri Voorandit, DJ-puldis keerutavad plaate Helen Sildna, Alari Orav ning sünnipäevalaps, Jazzkaare ema Anne Erm isiklikult!

Oktoobris tuleb New Yorgist külla vaimustav armeenia jazzilauljatar Datevik, kelle hingestatud esitus ühest eestlaste lemmiklaulust „Muinaslugu muusikas“ raamib Mati Põldre mängufilmi „Need vanad armastuskirjad“. Datevik osaleb mitme Valgre ingliskeelese lauluga helilooja sajanda sünniaastapäeva kontsertidel pealkirjaga „Valgrest Voorandini“. Kavale lisavad värskeid värve Kadri Voorandi, Kristjan Randalu jt tänaste autorite lood ansambli Estonian Voices ja Estonian Dream Big Bandi esituses. Kontsert toimub koostöös Eesti Kontserdiga. Võrratu diiva Datevik esineb ka jazziklassika kontserdil koos eesti muusikute Holger Marjamaa, Ara Yaraljani ja Ahto Abneriga.

Improgala staar Hollandi jazziguru Han Bennink on tuntud üle maailma kui üks ägedamaid svingtrummareid ja avangardi ristiisasid. Eestis on ta esinenud mitmeid kordi, viimati koos Jaak Sooäärega, millest valmis ka heliplaat “Beach Party”. Galal lõõritab koos maestroga veel Paula Mustikas (ehk Laura Põldvere), hõikab improkoor Häikijad ja perutab metallikunstnike ansambel Postinstrumentum.

Hõimupäevade aegu esineb meie hõimurahva saamide müstiline lauljatar Ulla Pirttijärvi oma ansambliga Ulda. Muusika keerleb traditsiooniliste joigude ümber manades silme ette kauneid Põhjala maastikke ja põdrakarju. Sügishooajale paneb punkti Kaspar Kalluste Trio – kevadel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia jazziosakonna lõpetanud andekas trummar pärjati mullu Noore Jazzitalendi tiitliga. Koos bassist Marti Tärni ja kitarrist Virgo Sillamaaga üllatab ta kuulajaid oma värske loominguga. Külalissolistina teeb kaasa Kadri Voorand.

Jazzkaare kuldsponsor on Danske Bank, kelle klientidele on piletid 20% allahindlusega! Hooaja peasponsorid on Kafo, ERGO ja Eesti Päevaleht ning majutuspartner My City Hotel, aastasponsorid United Motors, Tallink ja Aktaprint. Sügishooaega toetavad Tallinna linn, Kultuurkapital, Kultuuriministeerium ja Fenno-Ugria Asutus.

Sügisjazz 2013 piletid on müügil Piletilevi müügipunktides ja internetis www.piletilevi.ee

Jazzkaare värvikas Sügihooaeg kutsub nautima!
Kohtumisteni!