fbpx

Sügisjazz on kohal!

25. august 2015

Sügisjazz teeb kummarduse Eesti muusika suurkujudele Veljo Tormisele ja Arvo Pärdile ning annab hoogu noortele talentidele.

Sügisjazzi avab 5. septembril Kumus kontsert „Liilee ja lailee“, kus kõlavad Veljo Tormise tsükli „Ingerimaa õhtud“ meloodiad jazzi, improvisatsiooni ja elektroonilises võtmes. Esinevad lauljatarid Kadri Voorand ja Liisi Koikson koos kitarristide Jaak Sooääre ja Paul Danieliga. Oma müstilise elektroonilis-visuaalse nägemuse Tormise teemadel pakub Austraalia helilooja-kunstnik Olev Muska

 

Värske ja haarava jazziga ansambel AERIE on Euroopa muusikute ühisprojekt, kus musitseerivad parimad noored muusikud Šveitsist, Iirimaalt, Saksamaalt ja Eestist – viimast esindab bassist Peedu Kass ning esitletakse oma uue albumi “Hatch and Host” kava.

 

Mitmekülgne muusik ja helilooja, Danske jazziauhinna võitnud Meelis Vind juhatab kontserdikülastaja hõrgu „Liivamandala“ muusikaga ilu äratundmiseni meis ja meie ümber. Keelpillid, tablad, jaapani flööt ning Meelis Vindi bassklarnet kui Mandala keskpunkt köidavad idamaiste rütmide ning kõladega mõtteid ja meeli.

 

Maestro Arvo Pärdi kirjutatud lastelaulud on koostöös Arvo Pärdi Keskuse, Raadio Laste Laulustuudio ja kammeransambliga jõudnud esmakordselt heliplaadile. Albumi „Lapsepõlve lood“ esitluskontsert 6. oktoobril Vene Kultuurikeskuses on oodatud suursündmus kõigile Pärdi muusika sõpradele.

 

Sügisjazz kutsub avastama Eesti uusi jazzitalente. Kaheosalise sarja „Eesti otsib jazzistaari“ kontsertidel esinevad kaheksa noort silmapaistvat jazzmuusikut – Triin Lutsoja, Harri Heinsoo, Taaniel Kõmmus, Kalle Pilli, Kristjan-Robert Rebane, Lauri Kadalipp, Madis Meister ja Kristjan Mängel koos mainekate jazzansamblitega MiaMee, Tafenau-Aimla kvintett, Estonian Voices ja Weekend Guitar Trio. Värsked kooslused pakuvad põnevust ja annavad uut inspiratsiooni nii tuntud proffidele kui ka uutele tähtedele. 

 

Kitarrist Argo Vals esitleb üle Eesti oma värsket albumit „Nokturn“, mille kaunid helimaalingud, harmooniad ja meloodiad lummavad kuulajaid igal kontserdil. Vallatu prantsuse duo Petite Vangeance esitab prantslasliku elegantsi ja kirglikkusega lustakat rock’n’rolli ja jazziklassikat klubis Philly Joe’s.  

 

Jazzkaare kuldsponsor on Danske Bank, kelle klientidele on piletid 20% allahindlusega! Hooaja peasponsorid on KAFO ja Eesti Päevaleht. Majutuspartner on My City Hotel, aastasponsorid United Motors, Tallinna Sadam, Tallink ja Aktaprint. Sügishooaega toetavad Tallinna linn, Kultuuriministeerium, Kultuurkapital ja Prantsuse Instituut. Koostööpartnerid on Arvo Pärdi Keskus, Eesti Rahvusringhääling, Eesti Jazzliit ja Vapaat äänet. 

 

Piletid on müügil Piletilevi müügipunktides ja internetis www.piletilevi.ee. Jazzkaare piletiinfot saab numbril 666 0030 või piletid@jazzkaar.ee. 

 

Jazzkaar kutsub nautima rikkalikke sügisvärve muusikas!

Teie Jazzkaar