Sügisjazz: Lisa Bassenge kvartett

09. oktoober 2010

Kolmandat hooaega korraldab Jazzkaar koostöös ERGOga head uut saksa jazzi tutvustavaid kontserte – seekord on esinejaks võluv ja originaalne Berliini lauljatar Lisa Bassenge.

Ergo Jazz Session vol. 8
18. oktoobril 19.00 Vene Teatris
Vaata Lisa Bassenge videot!

Kolmandat hooaega korraldab Jazzkaar koostöös ERGOga head uut saksa jazzi tutvustavaid kontserte – seekord on esinejaks võluv ja originaalne Berliini lauljatar Lisa Bassenge. Mitmekülgne lauljatar on tuntud populaarsetest klubimuusika ansamblitest Micatone ja Nylon ning hinnatud ka saksa ühe parima jazzilauljatarina. Rahvusvaheliselt tuntud Micatone’s esitab ta inglisekeelset loomingut, Nylon on saksakeelse repertuaariga bänd, mis esitab muusikat ligi sajandipikkusest perioodist.

Jazzlaulu õppis Lisa Hans Eisleri kõrgemas Muusikakoolis Berliinis Jazzkaarelgi esinenud ameerika lauljatari Judy Niemacki käe all. Esimese CD “Going home” salvestas ta oma jazztrioga aastal 2000, varsti pärast seda hakkas trio esinema kontsertlavadel, raadios ja televisioonis. Samal aastal salvestati Sonari klubimuusika ansambliga Micatone esimene album nimetusega “Ninesongs”. Ansambel Nylon sündis aastal 2004. Nõndaks on lauljataril kolm tegevussuunda.

Oma jazzansambliga esitab Lisa Bassenge nii inglise- kui saksakeelseid lugusid, nii jazziklassikat, covereid kui ka oma muusikat. Just sellise mitmekülgse repertuaariga jõuab lauljatar esmakordselt ka Tallinnasse. Laulmine on Liisa Bassengele elus kõige tähtsam asi ja ta teeb kõik selleks, et kontserdid oleks lahedad, emotsiooniderikkad ja intiimse-hubase atmosfääriga. Suur osa repertuaarist on valminud Lisa Bassenge ja bassisti-ansambli muusikajuhi Paul Kleberi ühistööna. Originaalloomingu kõrval esitatakse lugusid tuntud rock-, pop- ja bluusilauljatelt nagu Irma Thomas, Lou Reed, Hildegard Knef, Hank Williams, Annie Lennox jpt.

Jazziplaate on Lisa Bassengelt ilmunud 5- “Going Home” (2001), A Sigh, A Song (2002), Three (2004), A Little Loving (2006) ning “Won’t Be Home Tonight- Live” (2008). Ka kuuenda CD muusika on valmis – album peaks ilmuma 2011 aasta alguses ja kindel see, et nii mõnigi lugu ilmuvaltt CD-lt kõlab Tallinnas esmaettekandes. Maailmalavade kõrval on lauljatar vallutamas nüüd ka Eesti jazzipublikut.

Lisa Bassenge Quintet:
Lisa Bassenge – laul
Kai Brückner – kitarr
Tino Derado – klaver
Paul Kleber – bass
Rainer Winsch – trummid

Piletid hinnaga 250.-/200.- (tudeng, pensionär) saadaval Piletilevis ning tund enne algust kohapeal.