fbpx

Sügisjazz lõpetab kirevate rütmimängudega!

23. oktoober 2013

Kaspar Kalluste Trio feat. Kadri Voorand
Kumu auditooriumis 26. oktoobril kell 17.00

Sügisjazz lõpetab noore andeka muusiku Kaspar Kalluste loominguga, mida esitavad lisaks autorile Marti Tärn, Virgo Sillamaa ja Kadri Voorand.

Oodata on kuumi vaheldusrikkaid rütme ja põnevaid improvisatsioone, sest tegu on mitmekülgse tulise trummari värske loominguga. Mitmedki kompositsioonid on inspireerinud lauljatar Kadri Voorandit neile sõnu kirjutama. Seega oodata on rohkelt esiettekandeid. Lisaks Kaspar Kalluste loomingule on kontserdi kavas ka mõned Marti Tärni lood.

2012. aastal tunnustati trummar Kaspar Kalluste loomingulisi saavutusi Noore Jazzitalendi tiitliga. Tänavu lõpetas Kaspar Kalluste magistrikraadiga Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia jazziosakonna. Lisaks õpingutele Eestis on ta end täiendanud Rootsi ja USA jazzmuusikute meistriklassides. Kaspar Kalluste varasematest jazzikoosseisudest on tuntuim trio Frank Frank koos Kristjan Mazurchaki ja Erki Pärnojaga.

Kaspar Kalluste trummimäng on kõlanud stuudiosalvestustel või kontsertidel koos artistidega nagu Ott Lepland, Tanel Padar & The Sun, Kerli Kõiv, Mikk Saar, Maarja-Liis Ilus, Koit Toome, Jakko Maltis, Hendrik Sal-Saller, Mihkel Raud, Birgit Õigemeel, Ithaka Maria, Marvi Vallaste, Anna Põldvee, Sofia Rubina, Uku Suviste, Villu Veski, Tiit Kalluste, Brian Melvin, Kadri Voorand, Erki Pärnoja, Peedu Kass, Virgo Sillamaa, Kristjan Mazurtchak jpt.

Praeguses Kaspar Kalluste trios mängivad uue jazzigeneratsooni lipulaevad isikupärased muusikud bassist Marti Tärn ja kitarrist Virgo Sillamaa. Nende kolme sünergiast tekib terviklik muusikaline arhitektoonika. „Kaspar Kalluste jazziloomingut võiks iseloomustada sõnadega rafineeritud, eklektiline, kontrollitult impulsiivne ja põnev, igal juhul“, märgib EMTA kogenud õppejõud Raul Sööt.

Ettevaatust, trio muusika võib tekitada järske meeleolumuutusi ja püsivat sõltuvust!

Piletid hinnaga 9.-/7.- (õpilane, tudeng, pensionär) on müügil Piletilevis ja www.piletilevi.ee ning tund enne algust kohapeal.