fbpx

Kontserdikaja: Sügisjazz: Peter Fessler täitis lava sooja muusikaga

30. september 2009

Peter Fessler pani kuulajad igatsema Brasiilia järele.

20. septembril esines Kumu auditooriumis Peter Fessler – sakslane, kes täitis saali sooja brasiilia muusika, klassikaliste bossanova ning ka enda lugudega. Laval oli küll vaid üks mees, kuid tundus, et sealt käis läbi terve orkestri jagu pille, sest Fessler imiteeris neid tohutult professionaalselt. Vaba ja vahetu suhtlusega lõi ta meeldiva meeleolu ning nii mõnelgi korral pani saali naerust vappuma.

Publiku muljeid küsis Andra Roosmets.

Tiina:”Kontsert meeldis, sest kunagisest Brasiilia-reisist tuli väga palju muljeid meelde. Kihvt oli see, kuidas ta väga hästi publikuga suhtles ja väga personaalselt lähenes. Kordagi ei hakanud igav ja kontsert sai väga kiiresti läbi.” Sirje, konsultant:”Minu muljed on hästi positiivsed. Ma ei ole väga palju sellist bossanova muusikat varem kuulnud, aga mulle väga meeldis. Ma arvan, et ma oleks hea meelega ta plaadi ostnud, kui neid oleks siin müüdud.
Ta oskas väga hästi meeleolu ja publikuga kontakti luua. Ta valdas väga professionaalselt seda materjali ja oskas seda väga professionaalselt töödelda. Ma pole ise muusikaharidusega inimene, aga mulle jäi väga meeldiv ja positiivne mulje.”

Kaia:”Viis tagasi Brasiiliasse! Täpselt aasta tagasi olin Brasiilias teaduslikul konverentsil, aga igal õhtul pakuti meile ka muusikaprogrammi ja tänane õhtu viis täiesti sinna tagasi. Tõi naeratuse näole.”

Ene, 75:”Väga hea improvisatsioon, eriti ookeanilained. Ma ise elan Ida-Virumaal Vokkas – Läänemere lained täpselt samad! Haruldane improvisatsioon. Aga muidugi hingele ta ei andnud… Lõpus ikkagi need hästi tuntud lood, jazzi klassika oli midagi hingele ka, aga muidu vahepeal läks juba liiga tehniliseks.”

Triin:”Ma käisin kaks aastat tagasi Brasiilias ja mul tuli pärast seda kontserti kohutav Brasiilia igatsus. Võtsin plaani, et ma hakkan raha koguma ja ma lähen sinna jälle.
Mina ei teadnud Peter Fesslerist midagi, arvasin, et ta on kitarrist, kes mängib toredaid bossanova’sid, aga see, kuidas ta imiteeris kõiki põnevaid pille alates tromboonist ja lõpetades keeruliste nimedega pillidega, oli väga vahva. Ja see paljastus ka, et ta on klassikalist laulu õppinud.”