fbpx

Sügisjazz: TORTURED SOUL (USA)

18. oktoober 2010

USA kuum klubimuusika band Tortured Soul esineb 21. oktoobril Tallinnas. Oktoobrikuu jooksul rõõmustavad nad Kasahstani, Itaalia, Prantsusmaa, Slovakkia, Türgi, Inglismaa ja ka Eesti klubimuusika sõpru.

21. oktoobril 21.00 Rock Cafes
Soojendab Anneliis Kits & Under Construction

USA kuum klubimuusika band Tortured Soul esineb täna Tallinnas. Oktoobrikuu jooksul rõõmustavad nad Kasahstani, Itaalia, Prantsusmaa, Slovakkia, Türgi, Inglismaa ja ka Eesti klubimuusika sõpru. Selles, et bänd on kuum, veendusid Jazzkaare kuulajad 2006. aastal, mil just TS pani punkti kevadisele festivalile. Ja muusikud väänasid pärast särkidest läbielatud „emotsioone“ välja.

Tortured Soul loodi 2001. aasta mais trummari-laulja-helilooja John-Cristian Urichi poolt. Esimene singel, nüüdseks house-klassikaks saanud “I Might Do Something Wrong” sai populaarseks legendaarse New Yorgi peo Soul & Party raames ning jõudis seeläbi tuhandete DJde plaadikastidesse üle maailma. Muide, ka bändi nimi on pärit just selle laulu sõnadest. Peagi said tuule tiibadesse ka lood “Fall in Love” ja “How’s Your Life” – trio intuitiivse muusikalise kooskõla kindlateks alustaladeks said soul-house saund ja John-Cristiani lummav vokaal. Just tema on bändi võimas mootor ja paljude lemmiklugude autor.

Klubimuusika guru Gilles Peterson on bändi kohta öelnud: „Nad on housemuusika tulevik… te peate neid live’s nägema“. Selliste kiidusõnade peale vastas Urich: “Me austame väga Petersoni arvamust ja kui sellise kaliibriga autoriteet puistab kiidusõnu, siis on see väga inspireeriv. On fakt, et inimesed igatsevad ja püüdlevad puhta intiimse muusika järele, mida ainult live-muusika saab pakkuda, isegi tantsumuusika, nagu seda meie teeme.“

Mis terminga ka ei määratletaks Tortured Souli muusikat, on nad tõestanud, et see muusika läheb korda väga paljudele inimestele, sealhulgas ka jazzifännidele. Näiteks Montreali jazzifestivalil mängisid nad 15 000 inimesele.

Trio liikmed on vilunud muusikud, heliloojad ja produtsendid. Laulja-trummar John-Christian Urich on üles kasvanud muusikute ja meelelahutajate peres. Plaadilt “Introducing Tortured Soul” võib leida tema parimaid lugusid ning teda peetakse lausa DJde klassikuks. House’i ja R&B muusikaringkonnas on ta tuntud ka bändi Cooly’s Hot Box looja ja liikmena. Bassist Jason Kriveloff on muusikat kirjutanud mitmetele Ameerika telesarjadele, filmidele ja ka raadiotele, kuid osaleb lisaks soulful house projektis The Moves ning disco-tech gruppis bgb. Klahvpillimängija Ethan White on õppinud nii kalssikalist kui ka jazzmuusikat ning just tema lisab bändi kõlapilti jazzi tausta; ühtlasi on tegu ka ennastunustava improviseerijaga.

Tortured Soul on esinenud sadadel kontsertidel maailma eri nurkades ning välja andnud kaks menukat albumit: “Introducing Tortured Soul” ja “Did You Miss Me”, viimane valmis oma plaadifirmas TSTC Records.

Klubiõhtut Rock Cafés alustavad lauljatar Anneliis Kits ja ansambel Under Construction, vastupidiselt Tortured Soulile armastavad nad elektroonilist klubimuusikat. Bänd on osa suuremast projektist Stereo Spektrum, koos salvestati EP „Conciliation“. Lugude autorid on Sander Mölder ja Anneliis Kits, külalisena teeb kaasa kitarrist Merje Kägu.

Piletid hinnaga 250.-/200.- (tudeng, pensionär) müügil Piletilevis, internetis www.piletilevi.ee ja tund enne kontserti kohapeal.

Tortured Souli afterparty Clazzis: kavas on Sofia Rubina, Siim Aimla, DJ-d Dave Storm, Ecstatic ja Ricky Inch