fbpx

Sügisjazzi piletid müügil!

25. august 2011

Hooaja tippsündmuste hulka kuuluvad 21. – 26. septembrini toimuvad koostööprojektid Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 ja Eesti Jazzliiduga. Inglise helilooja-klahvpillimängija-orkestrijuhi Django Bates’i residentuur tipneb maestro, rootsi lauljatari Josefine Lindstrandi ja eesti muusikutest koosneva orkestri hoogsa kontserdiga „Spring is Here (Shall We Dance?)“. Kavas on maailmamainega Django Bates’i värskeid väljakutseid pakkuv muusika.

Tallinn Jazz Weekendi raames esinevad 23. ja 24. septembril Von Krahli kahel korrusel 14 eesti silmapaistvat jazzikollektiivi. Meie muusikute showcase’ide kuulajate seas on European Jazz Networki aastakoosolekust osavõtjad – festivalikorraldajad paljudest Euroopa riikidest ja samuti mainekad ajakirjanikud. See on parim võimalus eesti jazzikollektiividel end parimatele kontserdikorraldajatele tutvustada. Tallinn Jazz Weekend on osa Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmist.

26. septembril annab viieteistkümnendat tegevusaastat tähistav gregoriaani ansambel Vox Clamantis Tallinna Jaani kirikus ühiskontserdi Tuneesia imevokalisti ja udimängija Dhafer Youssefiga – see on järg nende ühisprojektile „Sacred Voices“, millega esineti mitmel pool Euroopas. Kontsert on Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 kultuurisügise programmis üks erilisemaid. Kontserti kuulavad Tallinnasse ülemaailmsele muusikafoorumile sõitnud külalised mitmest maailmajaost.

Oktoobris jätkub kolmandat aastat Saksa jazzi tuvustav sari ERGO Jazz Session, kus astub üles noor ja isikupärane vokaal-kitarr duo Sophie de Vries; Eestit külastab parimaid vene saksofoniste-heliloojaid-poeete Aleksei Kruglov, kes on koos Jaak Sooääre trioga salvestanud heliplaadi “Karate“, mida esitletakse Eestis enne Inglismaa-tuuri. Taas rõõmustab kuulajaid energiline modernjazzi trio Klima Kalima, mille juhtfiguuriks on Soome päritolu kitarrist Kalle Kalima ning hooaja lõpetab Emile Parisien Quartet Prantsusmaalt, mis esindab prantsuse nüüdisjazzi parimaid traditsioone kõlades värskelt ja meeleolukalt.

Sel Sügishooajal külastab Jazzkaar uue kontsertformaadiga Sokos Hotel Viru restorani Merineitsi. 28. oktoobril esineb seal Gourmet Duo Plus, kus pianisti ja laulja Yvetta Uustalu ning bassisti Tõnis Tüüri Gourmet Duo muusikalist gurmeed rikastavad  karismaatiline saksofonist Marko Mägi ja särtsakas trummar Indrek Tetsmann. Kontserdi vaheaegadel serveeritakse kolmekäiguline õhtusöök ning hellitatud saavad kõik meeled.

Jazzkaare Sügishooaega toetavad kuldsponsor Elion, peasponsorid on Eesti Päevaleht, ERGO ja Sokos Hotel Viru, aastasponsorid Aktaprint, Estonian Air, Tallink ja Info-Auto. Täname toetuse eest SA Tallinn 2011, Eesti Kultuurkapitali, Tallinna Kultuuriväärtuste ametit, Itaalia Suursaatkonda Eestis, Soome Suursaatkonda, British Council’it ja Prantsuse Instituuti.

Piletid alates 29. augustist müügil Piletilevi müügikohtades, Statoili jaamades ja internetis www.piletilevi.ee