fbpx

Sügisjazz toob Eestisse Manu Delago ja Terry Bozzio!

15. juuni 2017

11. septembrist 3. novembrini toimuv Sügisjazz toob Eestisse maailma parima hang-trummi mängija Manu Delago ja Terry Bozzio maailma suurima häälestatud trummikomplekti.

 

Sügisjazzi avakontserdil 11. septembril Kumu auditooriumis esitleb multiinstrumentalist Manu Delago oma uut albumit „Metromonk“, kus teeb kaasa ka andekas lauljanna Isa Kurz. Hang-trummar Delago mängib Anoushka Shankari, Björki ja The Cinematic Orchestra koosseisudes ning on lisaks tuntud nii helilooja kui ka arranźeerijana.

 

Sügisjazz jätkub jazziklubis Philly Joe’s kahe erilise kitarrikontserdiga. 5. oktoobril musitseerivad kaks sarnase mõttemaailmaga kitarristi Andre Maaker Eestist ja Ian Ethan Case Ameerikast kahel kahe-kaelaga kitarril ehk kokku 32-l keelel ja instrumente on nende pagasis veel teisigi. 12. oktoobril esineb prantsuse kitarrilegend ja helilooja Marc Ducret, kes on hästi tuntud eesti muusikasõpradele oma varasematest külaskäikudest.

 

Hõimupäevade eelõhtul 15. oktoobril esitleb Kumu auditooriumis ansambel Elletuse oma uut heliplaati „Ilu sõitis jõge pidi“. Uue koosseisus laulab kõrvuti Liisi Koiksoniga ka Liina Saar. Uute eriliste häälte hulka Eesti vokaaljazzis kuulub kahtlemata Elina Hokkanen, kes esitleb sügisel oma uut soolokava.

 

Noore Jazzitalendi 2017 tiitli võitnud bassist Janno Trump toob 28. oktoobril kuulajate ette oma uue albumi kava. Tema 10-liikmeline energiast pakatav gruuviorkester Trump Conception on oodatud esineja ka mitmetes välisriikides.

 

Sügisjazzile paneb punkti 3. novembril USA trummilegend Terry Bozzio ja kelle mastaapne trummikomplekt võimaldab meistril mängida ka meloodilist ja harmoonilist muusikat. Bozzio on muideks kaasa löönud 25 Frank Zappa albumil ja teinud koostööd nii stuudios kui kontsertidel väga paljude jazz- ja rokkmuusika tippudega.

 

Sügisjazzi piletid on müügil 15. juunist Piletilevi müügipunktides ja internetis www.piletilevi.ee. Danske Banki klientidele on piletid 20% soodsamad. Lisainfo aadressil www.danskebank.ee/jazzkaar.

 

Jazzkaare kuldsponsor on Danske Bank. Festivali peasponsorid on Eesti Päevaleht, Jazz Pesulad ja Kafo. Majutuspartner on My City Hotel, aastasponsorid BMW, Tallink ja Aktaprint. Sügishooaega toetavad Tallinna linn, Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Prantsuse Instituut ja Austria suursaatkond. Koostööpartner on Eesti Kunstimuuseum.