fbpx

Sügisjazz toob Eestisse Wolfgang Muthspiel Quinteti!

28. juuni 2018

2. septembrist 30. oktoobrini toimuv kontserthooaeg Sügisjazz toob Eestisse maailmaklassi kuuluva kitarristi Wolfgang Muthspiel Quinteti. Sügisjazzil tähistatakse ka kahte olulist juubelit – Jazzkaare looja ja südame Anne Ermi 75. sünnipäeva ansambli Collage tribüüdiga ja legendaarse muusiku Lembit Saarsalu 70. sünnipäeva saksofonide peoga.

 

Sügisjazzi avakontserdiga 2. septembril tähistame Jazzkaare hinge Anne Ermi 75. juubelit. Sünnipäevakorvi on nopitud magusamaid marju ansambli Collage repertuaarist, kus ka Anne aastatel 1966-1972 laulis. Lugude värskete jazzilike seadete autor on andekas bassist ja omanimelise ansambli juht Janno Trump. Vokaali sära lisavad Lea Gabral, Kaisa Gabral, Kadri Voorand, Mikk Dede ja Sänni Noormets. Collage’i aegumatu muusika on vastu pidanud ajaproovile ja olnud eeskujuks mitmetele ansamblitele nii Eestis kui ka kaugemal.

 

11. ja 12. septembril esitleb rahvusvaheline trio Sooäär-Yaralyan-Ounaskari oma debüütalbumit „Sabaga täht“ („A Shooting Star”), originaalmuusika kõrval kõlavad plaadil ja kontserdil ka armeenia viisid ja Johann Sebastian Bachi meloodiate töötlused. 23. septembri saksofonide peo peategelane on esimesi eesti jazzisaadikuid maailmas saksofonist Lembit Saarsalu, kelle 70. sünnipäeva tähistamiseks tulevad kokku eesti saksofonistide erinevate põlvkondade staarid – Raivo Tafenau, Raul Sööt, Aleksander Paal ja Lauri Kadalipp ning muidugi maestro ise. Koos ägedate eesti saksofonistidega astuvad lavale ka Holger Marjamaa, Heikko Remmel ja Ahto Abner. Kontsert toimub koostöös Eesti Jazzliiduga.

Sügisel tähistab Läti Vabariik oma sajandat sünnipäeva ja kuna Baltic Jazz Trios mängivad leedu, eesti ja läti silmapaistvad muusikud – Dainius Pulauskas, Toivo Unt ja Maris Briezkalns – ning kavas on kolme vabariigi heliloojate muusika, siis on 29. septembri kontserdiga rõõm tähistada naabrite jazzisõprust.

 

Oktoober toob mõtlikumad toonid – lauljatar Liisi Koiksoni ja pianist Joel Remmeli 7. oktoobri kontserdi märksõnad on ilu ja rahu. Prantsuse muusikud üllatavad eesti kuulajaid alati värske, vürtsika ja orginaalse muusikaga. 26. oktoobril toob Vincent Courtois Trio jazziklubis Philly Joe’s kuulajate ette ühel õhtul kaks eredat kava – kuulsatest filmimeloodiatest inspireeritud „Bandes Originales“ ja Jack Londoni loomingust indu saanud „Love of Life“. Musitseerivad Euroopa uue jazzi tippmehed tšellist Vincent Courtois, saksofonist Daniel Erdmann ja saksofonist-klarnetist Robin Fincker.

 

Sügishooajale paneb 30. oktoobril punkti Euroopa jazzi üks suunanäitajaid – austria helilooja ja kitarrist Wolfgang Muthspiel oma rahvusvahelise ansambliga, kuhu kuuluvad Euroopa virtuoosid Matthieu Michel trompetil, pianist Colin Vallon ja Ameerika jazzitipud ehk 2/3 Brad Mehldau ansamblist – bassist Larry Grenadier ja trummar Jeff Ballard. Sügisel ilmub kvintetilt album „Where the river goes“ ja kindlasti saab kontserdil kuulata värsket muusikat ja nautida maailma jazzitippude mängu.

 

Sügisjazzi piletid on müügil 28. juunist Piletilevi müügipunktides ja internetis www.piletilevi.ee. Danske Banki klientidele on piletid 20% soodsamad. Lisainfo aadressil www.danskebank.ee/jazzkaar.

 

Jazzkaare kuldsponsor on Danske Bank. Kontserthooaja peasponsorid on Eesti Päevaleht, Jazz Pesulad ja Kafo. Majutuspartnert on My City Hotel, aastasponsorid BMW, Tallink ja Aktaprint. Sügishooaega toetavad Tallinna linn, Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Prantsuse Instituut ja Austria suursaatkond. Koostööpartnerid on Eesti Jazzliit, Vapaat Äänet ja Eesti Kunstimuuseum.