fbpx

Suurbritannia klubirütm üllatas kõiki!

21. aprill 2018
Ave Tölpt

Jazzkaare avaõhtul andis suurepärase kontserdi Suurbritannia elektroonilise jazzmuusika eestvedaja Romare. Ruum täitus kaasahaaravate ja tantsuliste rütmidega, mis varieerusid kiiremast elektroonilisest muusikast afroameerika rütmidega täidetud elektroonilise ja instrumentaalmuusika ühendamiseni. Flöödi, saksofoni ja löökpillide kooslus elektroonikaga tõi kuulajate ette nüansirikka ja tugevalt kaasahaarava ainulaadse helikeele. Kontserdi helimaastik oli pinev ja tekitas saalis erakordse õhustiku. Muusikaliste rütmide kõrval oli pärliks efektne lavakujundus, mis haaras kuulajaid muusikaga harmoniseeriva valgus-show’ga. Visuaalis oli vähemalt sama suur annus rütmi ja kunsti kui Romare žanriüleses muusikaloomingus. Publikult uuris muljeid Jazzkaare veebireporter Ave Tölpt.


Eiki (64), poliitik:

Väga huvitav oli! Eks ta mängis kõik oma lood ühe loona maha. See oli muusika, kus jazzi osa mängis kaasa, aga põhiline osa oli rütmil. Põnev, mis kõik tänapäeval elektroonikaga teha saab! Huvitav, andekas musa, äge!


Krete (34), IT-valdkonnast:

Romaret tulin kuulama sõbra soovitusel, seega kuulasin ansamblit esimest korda. Nende muusika üllatas positiivselt, eriti nauditav oli muusikute endi tõeline muusika kaifimine ning pean tunnistama, et löökpillide rütmid lausa sundisid liikuma!


Kadri (40), elektriinsener:

Olin Romare loomingut enne natuke Youtube’ist kuulanud-vaadanud, seega päris tundmatu see ei olnud, aga mind üllatas, kui palju variatsioone oli kokku miksitud. Elektrooniline jazz, kergelt oli UK klubimuusikasse isegi etno-afro sugemeid põimitud. Jäin kontserdiga väga rahule! Tükiks ajaks positiivne emotsionaalne laeng!


Tiina (40+), meditsiinitöötaja:

Kontsert oli õudselt äge ja nii vägev! Tegelikult see kõik üllatas. Mind toodi siia, silmad kinni, ja tõesti oli väga vinge! Ootamatu oli see, et Jazzkaarel on tantsumuusika. See oli positiivne üllatus. Aga tuleb ka nentida, et me kõik oleme väga kõvad tantsuinimesed – see on nüüd koht, kus meie käiksime tantsimas! Äge bänd tõmbab käima!


Keiu (31), meediatöötaja:

Kontsert meeldis küll! Mind üllatas kõik, sest mul polnud õrna aimugi, mida kuulama tulen. Absoluutselt kuulaksin veel, väga lahe!


Margus (28), kultuurivaldkonnast:

Elamus oli täna õhtul väga meeldiv. Elan siinkandis ja tänane õhtu tõi siia muusikalist värskust. Olles Romare repertuaariga ka varasemalt tuttav, rõõmustas mind tänane live-bänd ja live-esinemine – olen rohkem näinud tema ülesastumisi diskorina, aga live-muusika ja instrumendid annavad alati uue taseme või uue tonaalsuse. Positiivne!


Romare (UK)

20. aprillil 2018 Vabal Laval


Koosseis:

Romare / Archie Fairhurst – klahvpillid, elektroonika
Xander Wright – löökpillid, elektroonika
Daniel Fairhurst – flööt, saksofon

Vaata kontserdi pildigaleriid siit.