SUVINE JAZZ MEREPÄEVADEL

12. juuni 2009

Sadama C-terminalis loovad õdusa atmosfääri hõrk muusika, täispikkuses klaasfassaadiga kontserdisaal, kohvik ja vaimustav vaade õhtuhämaruses Admiraliteedi-basseinile.

Tallinna Merepäevade ja Jazzkaare koostöös toimuvad esmakordselt Tallinna Merepäevade Jazzilava kontserdid.
Sadama C-terminalis loovad õdusa atmosfääri hõrk muusika, täispikkuses klaasfassaadiga kontserdisaal, kohvik ja vaimustav vaade õhtuhämaruses Admiraliteedi-basseinile, kuhu on end Merepäevadeks üles rivistanud valgustatud purjelaevad.

Reedel, 17. juulil kell 21.30 esineb Liisi Koikson & Band.
Laupäeval 18. juulil kell 21.30 Saksofonide öö: Raivo-Tafenau-Villu Veski Kvintett.
Piletid hinnaga 50 krooni müügil alates 12. juunist Piletilevis.

Reede, 17. juuli kell 21.30 LIISI KOIKSON & BAND
Noor laujatar Liisi Koikson on armastanud laulda maast-madalast. Väga hea lavakogemuse on ta saanud lauldes-mängides muusikalides Jesus Christ Superstar”, “Grease”, “Aida”, “Romeo ja Julia”, “Georg” jt . Ansamblis “Elletuse” laulab ta rahvamuusikal põhinevat muusikat. Väga meeleolukas ja jazzilik on Liisi Koiksoni Joni Mitchelli lauludel põhinev kava. Eesti muusikud ja heliloojad on kirjutanud arvukalt lugusid just lauljatari isikupärast malbet- südamlikku esituslaadi silmas pidades. Tema heliplaate “Väike järv” (2005) ja “Väikeste asjade võlu”(2007) on saatnud suur edu ja need oma eesti laulud kõlavad tihti ka raadioeetris. Sel korral esitabki lauljatar sumedas suveöös laule oma kahelt viimaselt plaadilt – kodust ja ilusat eesti muusikat. Kontserdil astuvad Liisiga koos üles Marek Talts (kitarr), Raun Juurikas (klahvpillid), Marti Tärn (bass, taustvokaal) ja Tiit Kevad (trummid).
Pilet 50.-

Laupäev, 18. juuli kell 21.30
SAKSOFONIDE ÖÖ: RAIVO TAFENAU-VILLU VESKI KVINTETT
Öeldakse, et Ameerika ajaloo viimase aastasaja kõige tõhusam relv on olnud jazzmuusika. Ja kindlasti on üks kõige levinumaid jazziinstrumente saksofon, mille tähelend jätkub tänaseni. Sel korral on öökontserdiks ühendanud oma helidejõud eesti tuntuimad saksofonistid Raivo Tafenau ja Villu Veski. Nad mõlemad on karismaatilised muusikud- uute radade otsijad. Tafenau viimaste aastate eelistus on Brasiilia muusika, Villule on aga inspiratsiooni pakkunud Põhjala saarte muusika ja Argentiina tango – ühtviisi hästi valdavad nad erinevaid muusikastiile. Uus kava tõotab tulla põnev ja virtuoosne. Kindlasti ei puudu kavast ka mõned ööhämaruses südant sulatavad ballaadid. Koos nendega musitseerivad musitseerivad Jürmo Eespere (klahvpillid), Mihkel Mälgand (kontrabass) ja Eno Kollom (trummid) – õdusad õhtutunnid huumoorika ja vaimustava muusikaga.
Pilet 50.-

Vaata Tallinna Merepäevade kava siit!
Osta pilet Jazzilavale siit!