fbpx

Taavi Kerikmäe soovitab: “Kinnitage rihmad!”

19. aprill 2013
Marje Ingel

Laupäeva õhtul kohtuvad Jazzkaarel improvisatsioonilises duett-duellis eesti pianist Taavi Kerikmäe ja prantsuse löökpillimängija Eric Echampard, mõlemad relvastatud oma instrumendi ja kujutlusvõimega. Mida publik kontsert-kohtumiselt oodata võiks, küsis Taavi Kerikmäelt Jazzkaare veebireporter Marje Ingel.

Olete pianistikoolituse saanud Eestis ning täiendanud end Lyoni konservatooriumis, kus kohtusitegi oma duopartneri Eric Echampard’iga. Miks valisite tookord edasiõpinguteks just Prantsusmaa ja miks just Lyoni?

Mind huvitavad muusikas praegu ja huvitasid ka siis eelkõige kaasaegne süvamuusika ja improvisatsioon ning need valdkonnad on Prantsusmaal äärmiselt kõrgel tasemel. Lyoni konservatoorium on üpris noor ja võibolla just seetõttu on nende orientatsioon tugevalt nüüdismuusika poole kaldu. Mul oli õpingute ajal harukordne võimalus töötada koos süvamuusika absoluutsete tippudega nagu Pierre Boulez, Tristan Murail jpt. Improvisatsiooniõpet vedas seal mu stuudiumi ajal legendaarne Jacques Di Donato, kelle kaudu ma sain tuttavaks kümnete vabaimpro tippmängijatega, sealhulgas ka Ericuga.
Mängisime Ericuga korraks Lyonis, hiljem oli meil väike tuur trioga, kus lisaks meile laulis ka Isabelle Duthoit. Me ei ole Ericuga omavahel veel kuigi palju koostööd teinud, aga me oleme palju rääkinud. See on teinekord isegi olulisem.

Lisaks Jazzkaarele oleme Echampard’iga kutsutud ka Pori Jazzile, esineme sealse “Ultra Music Nights” programmi raames. Tegemist on täiesti improviseeritud muusikaga, meile on antud vabad käed. Kutsujaks on Eestiski hästi tuntud manager Charles Gil.

Kuivõrd erineb teie duo kontsert Jazzkaarel tulevasest suvisest kontserdist Pori Jazzil? Mida võiks Jazzkaare publik kontserdilt oodata?

Jah, kuna kontekstid on erinevad, siis tulevad ka kontserdid kindlasti eriilmelised. Tallinnas oleme otsustanud mängida ehk pisut jõulisemas võtmes. Ausalt üteldes on see enam vähem ainus asi, milles me enne kontserti oleme kokku leppinud. Eric on tõesti suurepärane muusik ja kuigi me enne kontserti ei tea, milline saab olema selleõhtune muusika, usaldan ma teda laval täielikult. Tegelikult ongi ju hea, kui me kohtumistelt ette midagi ei oota, vaid laseme sellel hetkel ennast viia. Kuhu? Eks me siis näe, nii et – kinnitage rihmad!

Duo Taavi Kerikmäe ja Eric Echampard 20. aprillil kell 18 Merepaviljonis

Taavi Kerikmäe – klaver
Eric Echampard – trummid