fbpx

TÄNA 28. Aprillil JAZZKAAREL

28. aprill 2012

Kell 16.00 Merepaviljonis Jazzis Ainult Tüdrukud
Kell 20.00 Nokia Kontserdimajas Jan Garbarek Group feat. Trilok Gurtu.
Kell 22.00 Merepaviljonis Jazzkaare lõpupidu Jo Stance , DJ- Quest
 
Meie head lauljatarid on usinasti proovi teinud koos Siim Aimla ansambliga ja Merepaviljoni lavale astuvad kontserdil Jazzis Ainult Tüdrukud – Airi Allvee, Maarja-Liis Ilus, Kadri Voorand, Silvi Vrait, Helin-Mari Arder, Anneliis Kits, Liisi Koikson, Laura Põldvere ja Hedvig Hanson. Kavas on nii head eesti muusikat kui ka jazziklassikat, lauldakse valdavalt eesti keeles, aga on ka inglise ja portugalikeelseid lugusid. Bändis teevad kaasa Jürmo Eespere, Virgo Sillamaa, Mihkel Mälgand, Ahto Abner ja muidugi Siim Aimla.

Jan Garbarek Group on alati olnud oodatud esineja ja nii ka nüüd, mil Norra saksofonilegend tuleb neljandat korda Jazzkaarele. Tema põhjamaised helimaastikud lihtsalt kutsuvad kaasa fantaasiarikastele teekondadele. Kaaslasteks on talle sel korral algsest kvartetist pianist Rainer Brüninghaus ja uute liikmetena brasiilia bassist Yuri Daniel ning india löökpilliguru, siinmail samuti teatud ja armastatud Trilok Gurtu. Viimastel aegadel tavatseb Garbarek mängida kontsertidel muusikat, mida plaatidelt ei leia, aga sekka ka lugusid 70-nendatest. Mida Garbarek ka ei teeks, ta suhtub äärmise tähelepanu ja emotsiooniga igasse helisse ja heliatmosfäär on ta loomingus kesksel kohal. Niisiis Garbareki uus teekond uute kaaslastega.

Laupäeva õhtul on Merepaviljonis lõpupidu koos ägedamate soome muusikutega- ansambliga Jo Stance. Sama bänd esineb ka Jazzkaare partnerfestivalil – April Jazzil. Jo Stance tantsuline svingiv rock’n roll, kus vana on mängitud uueks, haarab ja lummab. Pole ka ime, sest bändis mängivad soome parimad muusikud eesotsas Teddy Rok Mäkineni, Jukka Eskola ja lauljatar Johanna Försti elik Jo Stance’ga. Jo Stance on asunud vallutama maailma. Bändi soojendab DJ-Quest Ja nagu ikka on hea võimalus kuulata Jazzkaarel ära uued tähed ja lasta kanda end rõõmsast peomeeleolust. Väikse puhkuse saavad endale siis lubada juba paljud Jazzkaare meeskonna liikmed.

Kohtumiseni laupäeval ja pühapäeval. Ikka Jazzkaarel. Viimane võimalus tutvust teha uue Merepaviljoniga, kus eile õhtul 1200 inimest kenasti ära mahtusid ja ennastunustavalt tantsisid Brand New Heavise muusika saatel.