fbpx

TÄNA ALGAB JÕULUJAZZ…

29. november 2010

Jazzkaare ja Vikerraadio traditsiooniline heategevuskontsert “Õnneseen” kutsub kuulama vahvaid lastelaule Tõnu Kõrvitsa loomingust. Raadio Laululapsed Kadri Hundi juhendamisel esitavad laule, mis on tuttavad ETV lastesaadetest.

Vikerraadio ja Jazzkaare heategevuskontserdil kõlavad Tõnu Kõrvitsa lastelaulud

Jazzkaare ja Vikerraadio traditsiooniline heategevuskontsert “Õnneseen” kutsub kuulama vahvaid lastelaule Tõnis Kõrvitsa loomingust. Raadio Laululapsed Kadri Hundi juhendamisel esitavad laule, mis on tuttavad ETV lastesaadetest.

Külalistena astuvad üles Ivo Linna, laste lemmikud Tom ja tema naabritüdruk Anni ning Mõmmi. Mitu põlvkonda lapsi on tähed selgeks õppinud just Tõnis Kõrvitsa muusika saatel “Mõmmi ja aabitsa” saateid vaadates.

Tõnis Kõrvits on raadio ja televisiooniga palju aastaid seotud olnud. Ta on mänginud ansamblites ja orkestrites kitarri, basskitarri ja klahvpille ning tegutsenud Eesti Raadio orkestri dirigendina. Tema loomingupagas on mitmekülgne – on muusikat kuuldemängudele, teatritele ja nukulavastustele, filmidele ning paljudele ETV lastelavastustele. Lisaks lavastusele “Mõmmi ja aabits” kuuleb Tõnis Kõrvitsa kirjutatud laule lastesaadetes “Hunt Kriimsilma 9 ametit”, ”Kunksmoor”, “Kollane mask”, “Pailapsiin”, “Nõiakivi” jt. Üldlaulupidudel on korduvalt kõlanud Tõnis Kõrvitsa seatud või kirjutatud lood eri kooriliikidele ja orkestritele.

Lastekontsert toimub 29. novembril kell 18 Vene teatris. Lauljaid saadab Tõnis Kõrvits koos saateansambliga.

Kontserdi piletitulu kantakse Pelgulinna Sünnitusmaja toetusfondi loote tsentraalse jälgimise innovaatilise süsteemi hankimiseks. Koostöö Vikerraadio, Jazzkaare ja Pelgulinna sünnitusmaja vahel on kestnud juba kümme aastat.

Rahvusringhäälingus valmis äsja Raadio Laululaste uus heliplaat “Õnneseen”, kus ka kontserdil kõlavad lood peal on.