fbpx

Täna algav rahvusvaheline muusikafestival Jazzkaar toob kuulajateni üle 60 kontserdi!

19. aprill 2013

Täna algab Tallinnas 24. korda rahvusvaheline muusikafestival Jazzkaar. Artistid 14 riigist annavad 11 Eesti paigas enam kui 60 eriilmelist kontserti.

 

Tallinnas on festivali koduks on Admiraliteedi basseini ääres asuv Merepaviljon, kus on istekohti kaheksasajale kuulajale, klubiformaadis mahutab paviljon rohkem kui tuhat külastajat. Tänane avakontsert briti noore souljazzi tähe Zara McFarlane’iga on välja müüdud, kuid kontserti saab jälgida otseülekandes Delfi vahendusel. Kontserdile järgneb klubiõhtu Ultima Thule ja Bonzoga.

Laupäeva rosinaks Lastekontsert Jazzimadin, kus lapsed koos trummar Reigo Ahvena, saksofonist Siim Aimla ja ansambliga Kirsiõied madistavad võidu. Kaasa lööma on oodatud ka väikesed muusikasõbrad.

Tipp-pianistide konsentratsioon on festivalil suur. Esimesena astub ülesse Saksamaalt pärit Nils Frahm. Kuulsaim klubistaar Jazzkaarel on USA laulja, DJ ja multiinstrumentalist Dwele oma ansambliga, keda saab nautida laupäeva õhtul kell 22 ning kelle kontserti eel ja järel mängib plaate DJ Heidy Purga.

Pühapäeval, 21. aprillil esinevad Tallinna vanalinna põnevates paikades poeedid ja muusikud üheskoos. Linlased saavad prii sissepääsuga nautida sel päeval ka kontserti Merepaviljonis, kus kõlavad ansambli Collage säravad rahvalauluseaded Viljandi noorte esituses. Festivalinädalal saab tasuta osa ka Lõunakontsertidest Kai kohvikus ja NO99 Jazziklubis.  EMT Live äpi kaudu saab komponeerida endale meelepärase Jazzkaare kava, mis vajalikul hetkel end meelde tuletab.

Festivali peaesinejate Gregori Porteri, Hiromi ja Charles Lloydi kontsertide vastu valitseb suur huvi ja piletid vähenevad iga  tunniga.  Jazzilegend Charles Lloyd, tänu kelle esinemisele Tallinna jazzifestivalil sai meie pealinn ja festivalid juba 1967. aastal tuntuks, pälvib Tallinnalt teenetemärgi. See külaskäik on maestro neljas ja ühtlasi viimane võimalus teda kuulda kvartetis koos ameerika pianistide eliiti kuuluva Jason Moraniga, kellega on salvestud ka viimane, arvult 16-s ECM-i album Hagars song, mis on ka turneekava tuumaks. Charles Lloydi kontsert toimub Nokias 26. aprillil ja selle alguses jagatakse ka tänavused jazziauhinnad.

Kõige rohkem kontserte – tervelt kuus, annab festivali raames oma uue  albumi „Esmahetked“ kavaga lauljatar Hedvig Hanson. Tallinna kõrval on kõige jazzilembesem linn Viljandi, kus festivali Jazzkaareke raames  toimub seitse kontserti,  kuue maa muusikute osalusel.

Merepaviljoni tasub alati tulla varakult, et nautida kohviku atmosfääri, süüa Jazzkaare kooke ja uudistada värskeid jazziplaate.

Jazzkaare kuldsponsor on Danske Bank, mille klientidele on kõik festivali piletid saadaval 20% allahindlusega! Festivali peasponsorid on Eesti Päevaleht, ERGO ja Kafo, aastasponsorid My City Hotel, Tallink, Aktaprint, United Motors ning Merepaviljoni partnerid Prike, RGB ja Tallinna Sadam. Festivalile aitavad kaasa lennupartner Lufthansa, kohvikupartner Reval Cafe, EMT, Hansabuss, Eesti Loots, Hennessy ja Kodupaber. Festivali toetavad Tallinna linn, Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, välisinstitutsioonidest Ameerika Suursaatkond, Austria Saatkond ja Prantsuse Kultuuriinstituut ning mitmed linnad.

Jazzkaarel teevad olulist tööd ligi sada vabatahtlikku, kes aitavad korraldada, kirjutada, pildistada!

Piletid on müügil Piletilevi müügipunktides ja internetis www.piletilevi.ee. Charles Lloydi kontserdi piletid on saadaval ka Ticketpro müügikohtades ja internetis www.ticketpro.ee. Piletid on müügil ka kontserdikohtades.

Vaata ka www.jazzkaar.ee

Galerii Merepaviljoni ehitusest asub siin – https://www.jazzkaar.ee/fotod/jazzkaar-2013/merepaviljon/

Kohtumiseni Jazzkaarel!

Anne Erm

Jazzkaare kunstiline juht