fbpx

Täna Jazzkaarel

24. aprill 2012

Tänasel vihmasel päeval on parim valik kontserdile tulla ja nautida hea muusikat. Jazzkaare kavas on seitse kontserti ning lisaks mitmeid Linnaruumi kontserte Tallinnas.

19.00 Kumus Austria fusionansambel Flow ja Oleg Pissarenko kvarteti uue albumi esitluskontsert. 19.00 Viljandi Pärimusmuusika aidas Euroopa tippjazz –Das Kapital 18.30 Kärdla Kultuurikeskuses Raivo Tafenau ja Meelis Vind 19.00 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Laura Põldvere Grupp, 19.00 Elva Kultuuri- ja Huvialakeskuses kitarrist Andre Maakeri kontsert 20.00 Kuressaare jazziklubis Jazz del Mar Shoti bluusmuusik Dave Arcari.

Kell13.00 No99 Jazziklubis Lõunakontsert – Ara Jaraljani tudengite jazzansamblid –Tasuta

Kitarrist ja helilooja Oleg Pissarenko on valmis saanud oma seitsmenda heliplaadi kuid koos heade sõprade Raun Juurikase, Mihkel Mälgandi ja Ahto Abneriga on see neljas album ja kannab nimetust Kes Sa Oled? See on kõnekas küsimus nii muusikuile endile kui ka kuulajatele. Nagu Olegi puhul ikka on tegemist toredate mõtisklustega ja igavikuliste küsimuste püstitamisega, mida muusika ei püüagi lahendada, kuid mõttelainele häälestab see küll.

Ansambel The Flow kuulub Austria jazzi tõusvate tähtede hulka. Bändi eestvedajateks on klahvpillimängija Martin Reiter ja kitarrist Andi Tausch. Muideks Andi on kuulsa Austria kitarristi Wolfgang Muthspieli õpilane ja Muthspiel omakorda kuulub noore bändi austajate hulka. Neliku esikalbum ilmus 2009.aastal ja teine kaks aastat hiljem. Nende rocki ja jazzi ühendav muusika on helge ja lahedasti kuulatav.

Das Kapital, kümme aasta koos tegutsenud trio, kus mängivad Euroopa tippmuusikud – Daniel Erdmann- saksofon, Hasse Poulsen-kitarr ja Edward Perraud – löökpillid on Euroopa turneel 10.aprillist 26. aprillini. Eile andsid nad vaimuka ja vaimustava kontserdi Kumus. Täna ootab ees Viljandi.

Laura Põldvere koos sõpradega ootab kontserdile Valga muusikasõpru, Kuressaare võõrustab shoti bluusilauljat ja kitarristi Dave Arcarit, Kärdla elanikke rõõmustavad Raivo Tafenau ja Meelis Vind elurõõmsa muusikaga, Andre Maaker annab Elvas kõigepealt workshopi ja seejärel kontserdi.

Olge täna kõikjal Eestimaal valmis muusikute rõõmsaid üllatusi vastu võtma.