fbpx

TÄNA JAZZKAAREL!

27. aprill 2012

Kell 19.00 Nokia Kontserdimajas Lizz Wright
Kell 22. 00 No99 Jazziklubis Pascal Schumacher Trio
Kell 22.00 Merepaviljonis Sander Mölder Live ja The Brand New Heavies

Kõigile neile kontsertidele on veel piiratud arv pileteid. Lizz Wright piletid täna ainult TicketPro-st.

Täna on Tallinnas tõeline kevad ja soojad-kuumad artistid esinemas Jazzkaarel. Esmaskordselt Tallinnas tõusev täht sametise häälega lauljatar Lizz Wright, kes on vallutanud juba suured lavad ja esineb koos ka teiste tähtedega nagu Anglique Kidjo, Dianne Reeves, Kurt Elling jt. Kontsertidega on ta üsna s valiv ja nõustub neid tegema mõõdukal määral jättes piisavalt aega perele. Lizz Wright ütles intervjuus Hedvig Hansonile, et enne laulaks ta kitsekarjale, kui hakkaks järgima muusikatööstuse käske. Kontserdi loeb ta õnnestunuks kui on sügavalt puudutanud nii ennast kui publikut. Lizz Wrightiga on laval USA tippmuusikute kvartett.

Pascal Schumacher Trio Luxemburgist annab kontserdi täna No99 jazziklubis. Vibrafonisti kvartett ja trio on juba pikka aega koos mänginud ja esinenud viiel kontinendil. Nende muusika ühendab nagu tänapäeval tihti tavaks pop-rocki- funky ja jazzi elemendid.

pascalschumacher quartet1_boris_breuer

Õhtu lõpetab Merepaviljonis kaua siia oodatud acid-jazzi legendgrupp The Brand New Heavies Inglismaalt. Avaseti annab DJ ja helilooja Sander Mölder. Täna astub ta lavale koos Hollandi biidimeistri Full Crate’i, laulja Mar’i ning mc Ott Ojamaaga.

2002 aastal liitus Sander ansambliga Cosmoskva. Praegu on ta tegev kahes muusikalises koosluses elektro-jazz ansamblis State of Zoe ja hip-hop funk trios OYT. Sander on soojendanud live-settidega Prantsuse produtsent Onra’d ja hip-hop legend MF Doomi. 2011 valiti ta ainsana Baltikumist prestiižsesse Red Bull Music Academy’sse.

BNH tuumik – trummar-klahvpillimängija Jan Kincaid, kitarrist Simon Bartholomew ja bassist-klahvpillimängija Andrew Levy – on koolipäevadest saati sõbrad. Nad on koostööd teinud paljude säravate lauljataridega nagu N’Dea Davenport, Siedah Garrett, Carleen Anderson jt. Viimased poolteist aastat esineb bänd lauljatar Mellissa “Honey” LaRochelle’iga. Ansambel on täna laval oktetina, kus jõudu annavad ka puhkpillid. Ja loomulikult kõlab parim läbilõige ansambli repertuaarist.

BrandNewHeavies web3

Täna Viljandi Pärimusmuusika Aidas Saksamaa parim jazzansambel Tingvall Trio ja vokaalansambel Vocamble, Pärnu kontserdimajas Nordic Sounds ja Eivor. Nagu ikka on palju põnevat juhtumas ka linnaruumis.