fbpx

Täna Jazzkaarel: Laupäev 19. aprill

19. aprill 2014

Merepaviljon

Kell 12.00 Lasteetendus  „Lood pildi seest“ TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia näitlejad

Kell 16.00 Galakontsert „Noor Eesti jazz“: Erki Pärnoja, Kadri Voorand, Sofia Rubina, Peedu Kass, Joel Remmel, Holger Marjamaa ja Kaspar Kalluste oma ansamblitega 

Kell 19.30 Vaiko Eplik & Kristjan Randalu „Lahkhelid“ – Kontsert on välja müüdud!

Kell 23.00 Ergo Jazz Session Vol 15: The Hi-Fly Orchestra (Saksamaa) feat. Karl Frieser(USA) 

Teater NO99 Jazziklubi  Kell 22.00 James Dalton bluusikontsert  (USA) 

Vaiksel laupäeval on  Merepaviljoni avaürituseks muusikaline etendus  „Lood pildi seest“ , kus 17 näitlejat mängivad vahvaid loomalugusid,  laulavad ja vallatlevad ka. Kella neljasel galakontserdil „Noor Eesti jazz“ esinevad noored, ent juba nimekad jazzmuusikud, kes on võitnud Noore jazzitalendi tiitli:  kitarrist  Erki Pärnoja, lauljad- Kadri Voorand, Sofia Rubina, bassist Peedu Kass, pianistid Joel Remmel, Holger Marjamaa ja trummar Kaspar Kalluste. Nad musitseerivad oma lemmikkoosseisudega. Ja mõnusad videoklipid aitavad veidi paotada ust nende andekate muusikute mõttemaailma. See on noor äge Eesti jazz! Kõigil neil muusikutel tasub silm peal hoida, ühel hetkel on nad võib-olla maailmakuulsad.

Kõigil neil on ilmunud oma heliplaadid, veel ahjusoojad on Kaspar Kalluste ja Peedu Kassi albumid. Merepaviljonis on ka heliplaatide lett, kust on võimalik omandada enamuse Jazzkaare artistide helikandjaid.  Kes kontserdile ei saa tulla, saab Noorte gala ülekannet jälgida Delfist. Peale väikest pausi, kell pool kaheksa on Merepaviljoni laval väga oodatud duo Vaiko Eplik & Kristjan Randalu uue kavaga  „Lahkhelid“. Kontsert on välja müüdud, kuid Eesti Televisioon salvestab kontserdi ja see jõuab peagi ka vaatajateni. Pianist Kristjan Randalu aprill on täis põnevaid kontserte oma saksa ansambliga, Jazzkaarelgi mitu korda esinenud Tuneesia geniaalse muusiku Dhafer Youssefi kvartetiga ja koos esinetakse ka Londoni sümfooniaorkestriga. Vaiko Epliku loomingupalangus sünnib aga üha uusi laule.

Õhtu tasub lõpetada rõõmsas meeleolus, sest sakslaste The Hi- Fly Orchestra kostitab kuumade tantsurütmidega kus külalisena teeb kaasa kuulsa De-Phazzi vokalist Karl Frieser(USA). Plaate keerutab Raadio2 saatejuht DJ Quest.  No99 Jazziklubis esineb kell 22.00 laulja-suupillimängija, kitarrist muheda oleku ja muusikaga eestlaste südamaed võtinud  James Dalton. (USA) 

Kevadpealinnas Türi Kultuurikeskuses esineb kell kell neli pärast lõunat väga andekate muusikute ansambel Abraham’s Cafe vahvate maailmamuusika rütmidega.  Väärt kuulamine, emotsioonidest juba puudu ei tule.  

Üle Eesti: 

L 19. 04 16.00 Abraham’s Cafe Türi Kultuurimaja 

L 19. 04 VILJANDI linnaruumike algusega kl 7.36 . Elroni jazzirongis saab muusikat kuulata juba teel Viljandisse ja terve päeva jooksul on hulk muusikalisi üllatusi linnapeal.

 

L 19.04 Linnaruum

Viljandi Linnaruumike – terve päev rõõmustab linnaruumiprojekt viljandlasi, alustades päeva juba hommikuse Elroni jazzirongiga! 

        12:00Jazziaken, My City hotell: Carl Tuulik

12:00LõunakontsertPärnu mnt Reval: Taylor & Silk

13:30Sadamajazz, Kajsamoori tervitamine: Taylor & Silk

15:00Noortelava, Merepaviljoni väike lava: Kristjan-Robert Rebane Kvintett

17:20Muusikaline vaip, Merepaviljoni väljas: Carl Tuulik

 

Homme Jazzkaarel: Pühapäev 20. Aprill 

Tasuta kontsertie päev:

8.00 Linnulauluekskursioon Peep Veedla juhtimisel kogunemine Kultuurikatla korstna juures

10.00 Hommikujooga Gerli ja Ereli Järve ja Anne Ermiga Merepaviljon (Sadama 25/4)

11.00 Tenfold Rabbit Kochi kohvituba (Lootsi 10)

12.00 Sandra Sillamaa ja Reigo Ahven Admirali laev (Lootsi 15 kõrval kai ääres)

12.30 Sööröömöö Hotell Euroopa (Paadi 5)

13.00 Tuuli Velling Overalli kontor (Lootsi 11)

14.00 Wilhelm Navigator (Laeva 2)

15.00 Jazzimaal Eesti Arhitektuurikeskus Kultuurikatel (Põhja pst 27a)

15.30 Laura ja Joel Remmel Gaasitorn (Kalasadama 2)

16.00 Kontrabassiduo Kass & Mälgand Salto Arhitektuuribüroo (Kalaranna 6)

18.00 Bluusipüha – Tanel Padar Blues Band & James Dalton Merepaviljon (Sadama 25/4)