fbpx

Täna Jazzkaarel: Noortelava, Gregoire Maret, Ester Rada ja saksofonid

22. aprill 2015

Kell 17.00 Punases Majas Noortelava: Anna Kvintett, tasuta

Kell 18.00 Vaba Lava Gregoire Maret Quartet (USA)

Kell 20.00 Sõltumatu Tantsu Lava Külli Roosna ja Kenneth Flak „Blood Music“ (Eesti-Norra)

Kell 21.00 Vaba Lava Ester Rada (Iisrael-Etioopia)

Kell 23.00 Punane Maja Tafenau-Aimla-Marjamaa & Band „Saksofonide öö“ 

 

Kolmapäeval jõuab Jazzkaare külalisteni nii eksootilisi pille, tantsulisi meeleolusid kui ka armastatud jazziklassikat. Oodatud külalisena astub Vabal Laval üles suupillivirtuoos Gregoire Maret oma kvartetiga, Iisraeli ja Etioopia muusikat sünteesib  poprütmidesse karismaatiline lauljatar Ester Rada ning öösel ei lase magada tõeline saksofonipidu Tafenau-Aimla-Marjamaa bändiga. Eestis tuuritavad veel mitmed põnevad koosseisud meilt ja mujalt.

Gregoire Maret on täna Toots Thielemansi ja Stevie Wonderi kõrval eredaim suupillimängija.  Teda oli võimatu mitte märgata mulluse Jazzkaare juubelifestivali staari Cassandra Wilsoni kontserdil. USA jazzitippudega kogu maailmas esinenud ja Pat Metheny ansamblis Grammy võitnud muusik on tagasi Jazzkaarel, seekord enda ansambliga.

„Blood Music” on duett tantsija Külli Roosna ja helikunstniku Kenneth Flak vahel, et täita lava omavahel seotud liikumise ja heliga. Etenduses muutub keha muusikainstrumendiks, mis heli loob ja esitab. 

Ester Rada annab tänasele soulile oma värske kirka hääle – lauljatari rahvusvaheline tähelend on olnud hämmastavalt kiire – 2013. aastal ilmunud albumi järel sai ta kutse esineda Euroopa suurimal Glastonbury festivalil. 2014. aastal esines noor staar juba paljudel Euroopa festivalidel ja oli ka üks Helsingin Juhlaviikot peaesinejaid. 2015. aastal on oodata ka uut albumit.

 „Saksofonide öös“ on kõrge groove`i hoiatus! Energia kruvivad kõrgele kolme generatsiooni karismaatilised saksofonistid – bändi liider Raivo Tafenau, Siim Aimla ja Mairo Marjamaa ning bändi muusikud Joel Remmel, Mihkel Mälgand ja Ahto Abner.  Seekord saab nautida saksofonidepere imelisi hääli ja kooskõlasid kogu skaala ulatuses.

Jazzkaar üle Eesti:

Kell 19.00 Viljandi Pärimusmuusika ait Elina Duni (Albaania-Šveits)

Albaaniast pärit lauljatari Elina Duni muusika on dünaamiline ja värske nagu karge mägede õhk. Koos Šveitsi tippmuusikutega esitatakse Albaania ja Balkani folkloorist inspireeritud jazzi lauljatari värskelt, maineka ECM plaadifirma all ilmunud teiselt albumilt.

Kell 19.00 Narva Jazz Club Mehmet Polat Trio (Türgi-Mali-Holland)

Mehmet Polat Trio muusika on vaimne ja seiklusterikas kolme muusiku teekond, kus põimuvad Lähis-Ida muusika maagiliste pillide nei, harfi ja ud’i helid. Nende helide juured on vanas Anatoolias, Ottomani impeeriumi, Balkani ja Lääne-Aafrika muusikatraditsioonides. Muusikaline teekond minevikust tänapäeva pakub rohkelt avastamisrõõmu.

Kell 19.00 Elva kultuurikeskus Sinilind Trio Sooäär-Vaigla-Ruben 

Jaak Sooäär, Raul Vaigla ja Tanel Ruben on koos esinenud ligi viisteist aastat. Sel korral esitlevad nad mitmel pool Eestis oma kolmandat albumit „1980“, mis sündis olümpiaregati tuules.

Kell 20 Genialistide Klubi Tartus Ingrid Lukas “Demimonde” (Eesti-Šveits)

Laulja-laululooja Ingrid Lukas Zürichist tuleb Jazzkaarele, et tutvustada oma uut võimsa rokiliku kõla ja müstiliste meeleoludega plaati „Demimonde“.

Linnaruumiprojekt Tallinnas                

Vahetunniüllatus Tallinna koolis               

12:00 Kino Kosmos: Danske Liidrite Foorumi tervitus  

12:00 Lõunajazz Dublineris 

Western Funk: Velle Tamme, Risto Elias, Mihhail Kovaljov trummar, Ervin Sokk

12:00 Lõunajazz Müürivahe Reval Cafes           

TÜVKA: Harri Heinsoo trio

13:30 My City hotelli esine park            

Linnaruumi muusikute ühine jämm

14:00 Harju tn kohvik Caffeine’i esine

TÜ VKA: Harri Heinsoo trio

15:30 Tallinna Sadama D-terminal        

TÜ VKA muusikud

17:00 Noortelava Punases Majas         

Anna Kvintett

Sally Stuudio noored kunstnikud Gregoire Maret Quarteti kontserdil kunsti loomas