fbpx

Täna Jazzkaarel: Rännakute muusika

21. aprill 2015

Kell 18.00 Vaba Lava Oleg Pissarenko Band

Kell 19:30 Punane Maja Mehmet Polat Trio (Türgi-Mali-Holland)

Kell 21.00 Vaba Lava Elina Duni (Albaania-Šveits)

Kell 22.30 Kaunas Jazz esitleb: Azuolas Paulauskas Project (Leedu)

 

Jazzkaare teisipäev on muusikaliste rännakute päralt – olgu need siis kaugetele maadele, kõrgele mägedesse või hoopiski iseendasse. Väiksematele rännakutele kutsub ka Linnaruumi projekt, mis keskendub teisipäeval Tallinnale, kus pärastlõunal liikvel Jazzitramm koos Tatu Rönkköga. Paraku jõuavad osad rännakud ka lõpule – õhtul kell 18 toimub viimane Tatu köögikontsert. Jazzkaar aga jätkub!

Kitarrist Oleg Pissarenko ja tema bänd esitlevad Jazzkaarel oma viiendat albumit „Point“, mis on kollektiivi siserännakute triloogia viimane osa. See on jätk – aga võibolla ka vastus – eelmisel albumil esitatud küsimusele: Kes Sa Oled? Ansambel on saavutanud unikaalse kõla tänu Pissarenko karismaatilisele natuurile ja muusikute kümneaastasele viljakale koostööle.

Mehmet Polat Trio muusika on vaimne ja seiklusterikas kolme muusiku teekond, kus põimuvad Lähis-Ida muusika maagiliste pillide nei, harfi ja ud’i helid. Nende helide juured on vanas Anatoolias, Ottomani impeeriumi, Balkani ja Lääne-Aafrika muusikatraditsioonides. Muusikaline teekond minevikust tänapäeva pakub rohkelt avastamisrõõmu.

Albaaniast pärit lauljatari Elina Duni muusika on dünaamiline ja värske nagu karge mägede õhk. Koos Šveitsi tippmuusikutega esitatakse Albaania ja Balkani folkloorist inspireeritud jazzi lauljatari värskelt, maineka ECM plaadifirma all ilmunud teiselt albumilt.

25. sünnipäeva tähistav Kaunas Jazz esitleb Jazzkaarel uut ja põnevat jazziprojekti „Evolution”, mille peategelane on trummar ja helilooja Ažuolas Paulauskas. Parimate Leedu muusikute kõrval teeb sekstetis kaasa noor Eesti bassivirtuoos Heikko Remmel. Muusikas kohtuvad jazz, funk ja Ladina-Ameerika rütmid.

Jazzkaarega rändab muusika ka mujale Eestisse. Viljandi Pärimusmuusika Aidas saab kell 19 kuulata naissaksofonist Alexandra Lehmleri (Saksamaa) kvinteti kontserti. Kell 19 jõuab Ingrid Lukas oma “Demimonde” tuuriga Otepää gümnaasiumisse. Samuti kell 19 kohtub Saku mõisas kontserdiks trio Sooäär-Vaigla-Ruben, et esitleda oma kolmandat olümpiaregati tuules sündinud albumit “1980”.

Linnaruumiprojekt Tallinnas                

9.30 Üllatusliftimuusika          

Siim Aimla        

12:00 Turismirong (võimalus liituda rongisõiduga: 5/3)               

Siim Aimla    

12:00 Lõunajazz: Dubliner       

G. Otsa nimelise muusikakooli noored           

13:00 Jazziaken Viru tn 3          

EMTA muusikud            

14:00 Harju tn plats    

H. Elleri nimelise muusikakooli noored

15:00 Harju tn kohvik Caffeine’i esine

H. Elleri nimelise muusikakooli noored

15:30 Tallinna Sadama D-terminal        

EMTA muusikud

16:03 Tramm 1: Mere pst – Kadriorg – Balti jaam            

Tatu Rönkkö

17:00 Noortelava Punases Majas         

Mental Floss

 

Viimane Köögikontsert!

Kell 18 Lasnamäe linnaosa, Kadri köök Tatu Rönkkö köögikontsert

Soome trummar ja löökpillimängija Tatu Rönkkö on viimased kaks aastat uurinud ja avastanud erinevate köökide helisid üle maailma. Ta mängib koduköökides improviseeritud kontserte, kasutades ainult köögis leiduvaid esemeid. Omal moel on see väljakutse ka publikule – sa viibid kellegi köögis koos inimestega, keda sa ei tunne ja kõik, mis juhtuma hakkab, on suur üllatus. Improkontserdiks ettevalmistusi ei tehta, instrumente kaasa ei võeta ning muusik ise saabub kööki samaaegselt publikuga. Täpne aadress kirjas piletil – loe lisaks