fbpx

Täna Jazzkaarel: Teisipäev 22.aprill

22. aprill 2014

Merepaviljon:

Kell 18.00Trompetist Avishai Cohen (Iisrael) & Andres Mustonen jazzkvartett

Kell 21.00Marius Neset Quartet (Norra)

 

Teater NO99 Jazziklubi:

Kell 22.00 Abraham’s Café

 

Susana Sawoffi kutsutakse Austria Diana Kralliks. Oma loominguks on ta saanud  inspiratsiooni oma lemmiklauljatest nagu Nina Simone, Tom Waits, Prince ja The Beatles.  Ta enda laulud kaunid ja õrnad, kus  popmuusikat on pisut pikitud jazziharmooniate ja improvisatsioonidega. Lauljatari debüütalbum, mis ilmus 2011 aastal –  “Wrapped up in a little sigh” , võeti vastu vaimustusega.  Susana Sawoffi teine album ilmub juba maikuus. Eesti kontsertidel võib juba kuulda mõlema albumi lugusid.  Susana esineb  klassikalise jazztrioga – klaver, bass ja trummid, kusjuures ta ise mängib klaverit ja laulab. Tallinnas on Susana Sawoff trio kontsert välja müüdud. Loodame, et viljandlased täna Pärimusmuusika aidas  ja pärnakad kolmapäeval Ammende villas võtavad kontserdi soojalt vastu.

Avishai Cohen on Iisraeli trompetivirtuoos, kes on jazziringkondades tuttav üle maailma. Andres Mustonen kohtus Avishaiga Tel-Avivis. Lepiti kokku, et koos esinetakse Jazzkaarel. Mustonen Jazzkvartett koosseisus Andres Mustonen- viiul, Jaak Sooäär- kitarr, Taavo Remmel- kontrabass ja Tanel Ruben- trummid esitab muusikat nii trompetisti repertuaarist kui ka oma araabia-juudi-türgi  muusikast inspireeritud lugusid. 

Norra saksofonist Marius Neset  on täht juba praegu. Hiljuti sai ta lepingu mainekalt ACTi plaadifirmalt ja esimene album selle märgi alt on  juba salvestatud ning ootab plaadilettidele jõudmist. Jazzkaare külalistel on õnne saada album esimesena,  juba Tallinna kontserdil. Kui eelmise plaadi nimi oli Birds siis uus album kannab nimetus Lion. Marius Neseti loomingus on mõlemaid- nii linnulaulu kerget virtuoossust kui ka lõvilikku jõudu.  Marius Neseti kvartetis mängivad tippklassi muusikud. 

 

Üle Eesti: 

Tartu

T 22.04 19.00Kadri Voorand Group / Hanna Paulsberg Concept (Norra) Vanemuise kontserdimaja 

Viljandi Jazzkaareke

T 22.04 19.00Susana Sawoff Trio (Austria) Pärimusmuusika Ait 

Otepää

T 22.04 18.00 James Dalton (USA) Otepää Gümnaasium

Linnaruum:

12:00Jazziaken, My City hotell

14:00Lõunakontsert NYC Piano Bar: Otsakooli bändid

14:00       Vabaduse väljaku tunneli trepid

15:12Jazzitramm nr 1 (Mere pst – Kadriorg – Linnahall):  Markus Eermann jt

17:00Ummikujazz, Viru ring: Siim Aimla jt

17:20Merepaviljoni väljas: JazzIn Sisters